MojAndroid

Keď sme si už mysleli, že spor medzi týmito dvoma spoločnosťami sa blíži ku koncu, Oracle znova podáva na Google žalobu o neoprávnenom používaní Java patentov, ktoré má vo vlastníctve. Taktiež tvrdí, že Google svojim počínaním spôsobil spoločnosti škodu vo výške 1,16 miliardy dolárov.

Sudca William Alsup, ktorý bude predsedať tomuto prípadu požiadal najprv obidve strany, aby sa dohodli na spoločnom mimosúdnom riešení tejto situácie. Vyjednávania vyzerali sľubne až do včerajšieho dňa, kedy Oracle znovu obnovil súdny proces.

Pôvodný odhad škôd spoločnosti Oracle činil až neuveriteľných 6 miliárd dolárov – sudca William Alsup však takúto sumu zamietol a požiadal o znovu prehodnotenie finančnej straty spoločnosti. Nakoniec bola hodnota škôd vyčíslená na spomínaných 1,16 miliardy dolárov. Pojednávanie sa má začať 31. októbra a s ním sa žiaľ odštartuje aj ďalší kolotoč patentových sporov medzi Google a Oracle.

Zdroj: androidcommunity.com

23.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+