MojAndroid

Pri prvom pohľade na Google Glass spadla mnohým z nás sánka dole. Odvtedy ale prešlo niekoľko mesiacov a ako to býva na trhu s čiernou technikou zvykom, rozpútali sa konkurenčné boje a postupne podobné zariadenia predstavovali aj konkurenti. Jedným z nich je napríklad Samsung, no po viac ako roku od predstavenia Google Glass sa do boja zapojila aj spoločnosť Optinvent. Tá prichádza s okuliarmi ORA-1, ktoré poháňa Android a okrem toho ponúkajú aj vlastný fotoaparát a ďalšie funkcie. Akurát ten dizajn trochu zaostáva…

ORA-1 obsahujú 2-jadrový procesor, vlastný displej, 4 GB vnútornej pamäte, trackpad, mikrofón, niekoľko senzorov a už spomínaný fotoaparát. Ich súčasťou je aj silná batéria, Wi-Fi, GPS a Bluetooth, takže s pripojením do hocijakej siete nebude problém. Zaujímavosťou je podpora pre AR – augmented reality – teda rozšírenú realitu. Práve tá je najsilnejším ťahúňom kampane na portáli Kickstarter, kde sa tieto okuliare snažia o úspech. Či to ale bude stačiť na okuliare od samotného Googlu, zatiaľ nevieme. Každopádne ide o zaujímavú myšlienku so zaujímavou cenovkou. Okuliare ORA-1 sa totižto majú predávať za polovičnú cenu ako Google Glass – 700 EUR.

Zdroj: AndroidCommunity

30.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+