MojAndroid

Spoločnosť Sigono Inc., developer úspešnej a oceňovanej indie hry OPUS: The Day We Found Earth, uviedla v Google Play novinku OPUS: Rocket of Whispers.

Zatiaľ čo v predošlej hre ste s postavou robota Emetha s podporou doktorky Lisy vo vesmírnej lodi cestovali vesmírom a snažili nájsť cestu k planéte Zem, v novinke sa zhostíte dvoch postáv – Johna a dievčiny Fei. Obaja v postapokalyptickom zasneženom svete po katastrofe ostali jediní preživší a prišli o svojich blízkych.

Podľa tradície ich komunity majú byť spálené ostatky mŕtvych vystrelené raketou do vesmíru. V tomto svete sa teda vydávate na cestu po okolí, kde sa snažíte nájsť potrebné komponenty pre stavbu rakety vo výrobnej fabrike. Popritom zbierate rôzne artefakty aj vďaka, ktorým sa vám odkrýva história vášho sveta, priebeh katastrofy aj minulosť vašej postavy vo forme spomienok.

Okrem spomienok hľadáte a zbierate aj rôzne vybavenie pre vašu postavu napr. snežnice pre lepší pohyb v snehu a podobne. Celkovo na vás čaká cez 100 predmetov, ktoré vám vyskladajú mozaiku príbehu. Hra má pri rozhovoroch a príbehovej časti príjemnú kreslenú grafiku, zatiaľ čo pohyb po krajine je izometrického pohľadu. Do toho hrá príjemná atmosférická hudba od skladateľa s umeleckým menom Triodust.

Hra je síce pri inštalácii bezplatná ale pre odomknutie celého príbehu a bonusové predmety pýta ďalšie poplatky.

Verzia: 2.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

23.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+