MojAndroid

Skupina bývalých inžinierov zo Samsungu sa rozhodla priniesť na svetlo sveta ďalšie inteligentné zariadenie. Ide konkrétne o smart dáždnik resp. dáždnik s inteligentnými funkciami s názvom Opus One. Toto zariadenie Vám bude každé ráno skenovať pomocou Bluetooth predpoveď počasia vo vašom telefóne. Po pretrepaní sa rukoväť rozsvieti na zeleno alebo na červeno v závislosti od predpovede počasia. To však z funkcionalít nie je všetko. Spomínaný inteligentný dáždnik bude komunikovať s vašim telefónom aj mimo ranných správ o počasí. Rúčka dáždnika bude vibrovať v prípade nových notifikácii na vašom telefóne (zmeškaný hovor či dôležitý e-mail). Takisto obe zariadenia (smart dáždnik a telefón) dajú o sebe vedieť v prípade, že budú od seba príliš ďaleko.

Umbrella-smart

O napájanie dáždnika by sa nemala starať vstavaná batéria, ale 4 klasické AAA batérie, ktoré by mali podľa výrobcu udržať dáždnik pri živote až jeden rok. V súčastnosti je už táto technologická vychytávka dostupná na Japonskom a Kórejskom trhu. Do Európy sa zatiaľ nenašiel oficiálny distribútor, no špekuluje sa o Britskom trhu vzhľadom na dizajny rukoväte Opus One – džentlmen v klobúku alebo kráľovská stráž.

Zdroj: engadget.com 

8.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+