MojAndroid

Povedzme si to na rovinu – dobrý marketing je polovicou úspechu pre každý produkt. Dnes je však konkurencia v mobilnom svete tak veľká, že o úspechu nejakého produktu rozhoduje naozaj každé slovo. Aj preto si výrobcovia vymýšľajú rôzne zaujímavé označenia pre funkcie a vlastnosti svojich zariadení, čo platí aj pre značky ako OnePlus. Ich najnovšia vlajková loď – OnePlus 3 – bola svetu predstavená ako horúca novinka, ktorá má nový typ displeja – Optical AMOLED. Zatiaľ čo srdcia každého geeka zaplesajú po vyslovení tohto magického slovného spojenia, netreba za nim hľadať žiadne kúzla. Ide totižto iba o modifikovaný Super AMOLED displej, ktorý spoločnosti OnePlus dodáva Samsung.

oneplus-3-render-800x1078

Náš tip
OnePlus 3 predstavený bez prekvapení. Zabijak vlajkových lodí znovu nesklamal

O svojom jedinečnom displeji prezradil viacero informácií spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus Carl Pei na Reddit-e v Q&A príspevku. Tu sa ho pýtali niekoľko zaujímavých otázok:

  • Otázka: Ako sa Optic AMOLED technológia líši od klasických Super AMOLED displejov v iných zariadeniach?
  • Odpoveď: Zobrali sme klasický Super AMOLED displej a zmenili sme úroveň kontrastu a teplotu farieb, aby sme dosiahli reálnejšie zobrazenie. A taktiež sme vytvorili vlastný režim pre prehľadné zobrazenie informácií na priamom svetle v exteriéri.
  • Otázka: Ktorá generácia Super AMOLED displejov je použitá v OnePlus 3?
  • Odpoveď: Ide o najnovšiu generáciu displejov, no musíte si uvedomiť, že každý výrobca si displeje už pri výrobe upravuje podľa svojich požiadaviek. Žiadny seriózny výrobca nepoužíva konvenčné displeje bez vlastných úprav.
  • Otázka: Upravili ste pri displejoch aj niečo iné ako softvér?
  • Odpoveď: Aj taká jednoduchá vec, akou je zmena farebného tónu, je kombináciou hardvérových a softvérových zmien.

V rovnakom vlákne tiež Pei priznal, že displeje pre OnePlus 3 vyrába Samsung a čítačku odtlačkov vyrába rovnaká firma ako v prípade všetkých ostatných vlajkových lodí (konkrétne zaznela veta: “Pri čítačkách prstov práve teraz neexistuje veľa možností, všakže?”). Optical AMOLED displej je tak len modifikovaný Super AMOLED s reálnejším zobrazením. Sami sme zvedaví, čo znamená “reálnejšie zobrazenie” a už teraz sa tešíme na to, keď budeme môcť nový OnePlus 3 otestovať.

Zdroj: AndroidAuthority

15.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+