MojAndroid

Vlajková loď HTC One patrí medzi najlepšie a najvýkonnejšie Android zariadenia na trhu a so svojou kvalitnou hliníkovou konštrukciou sa stáva veľmi zaujímavou voľbou pre náročných spotrebiteľov. Známemu portálu iFixit, ktorý sa pokladá za jeden z najlepších zdrojov informácií o opravách mobilných zariadení, sa podarilo získať a rozobrať aj nový HTC One. Podľa odborníkov z iFixit je vlajková loď spoločnosti HTC veľmi náročná na rozobratie ako aj samotnú opravu. Ako jedinú výhodu v tomto smere označili hliníkové telo, ktoré prispieva k odolnosti smartfónu. Pridelili mu jeden z desiatich bodov v opraviteľnosti. Takéto nízke skóre nedostalo predtým žiadne Android zariadenie.

HTC One oprava nahradne diely

Podľa iFixit je veľmi ťažké, priam nemožné otvoriť prístroj bez poškodenia zadného krytu. Výmena displeja sa bez toho nezaobíde a preto bude v domácich podmienkach úplne nereálna. Ďalším problémom je medené tienenie, ktoré je ťažké odstrániť a nahradiť. Problémy bude spôsobovať aj výmena batérie, ktorá je pochovaná pod doskou a prilepená na stredový rám. Kompletný postup na rozobratie smartfónu HTC One nájdete na tomto odkaze.

Náročnosť opravy však neznamená nevyhnutne zlé správy pre spotrebiteľov, ale skôr pre servisných technikov firiem, ktoré sa zaoberajú opravou mobilných zariadení. Vďaka tomu budeme môcť pravdepodobne spozorovať aj vyššie ceny za výmenu komponentov, najmä displeja.

HTC One

Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean)4,7"
Qualcomm Snapdragon 600, 4-jadrá 1.7 Ghz1920 x 1080 pixelov (468 PPI)
2 GB DDR24 UltraPixel MP
32 / 64 GB1080p@60fps, HDR

Zdroj: iFixit

29.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+