MojAndroid

Prinášame exkluzívny a netradičný test, ktorý sme pripravovali niekoľko týždňov. Zadanie znelo jasne – vyskúšať VIP servis spoločnosti Huawei. Rozbili sme displej smartfónu Huawei P9, aby sme otestovali, ako spoľahlivo funguje služba VIP servis a či firma splní podmienky a výhody, ktoré prezentuje. Prečítajte si ako to dopadlo. Alebo si pozrite celé video.

Náš tip
RECENZIA Huawei P9 – Ide na to inak

Členstvo vo VIP je zadarmo

Ak sa rozhodnete pre kúpu smartfónu Huawei P9, určite nepodceňujte službu, ktorú vám tento výrobca ponúka. Ide o VIP servis, do ktorého sa môžete prihlásiť jeden mesiac od zakúpenia smartfónu Huawei P9. Členstvo vo VIP servise vám potom predĺži záruku na zariadenie o celý jeden rok (teda máte 3-ročnú záruku) a nespornou výhodou je aj fakt, že ak náhodne poškodíte displej v priebehu prvých troch mesiacov, služba vám zabezpečí jeho bezplatnú výmenu. Poznáte to – máte na niečo nárok a riešite to podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, no i tak vám občas kompetentní kladú polená pod nohy a na scéne sa zrazu zjavuje milión podmienok pod čiarou, výnimiek či výhovoriek. Ako teda obstál Huawei VIP servis?

huawei_servis_p9

Registrácia cez aplikáciu HiCare

Nášmu novozakúpenému Huaweiu P9 sme ihneď po prvotnom zapnutí vytvorili Huawei ID. Na aktiváciu registrácie vo VIP službe ho totiž budete potrebovať. Potom sme spustili samostatnú aplikáciu HiCare, ktorá je v P9 predinštalovaná. Appka HiCare obsahuje viacero funkcionalít, ktoré sa hodia majiteľovi Huawei smartfónu, teda informácie o servisných centrách vzhľadom na vašu polohu, číslo na infolinku, záručné podmienky, návody, fórum, ale aj príslušenstvo.

Verzia: 2.0.4.301_OVE
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.4.301_OVE
Aktuálna cena: Zdarma

Aktivovali sme si registráciu pomocou vyplnenia niekoľkých základných údajov vrátane telefónneho čísla – a je to. Na displeji sa zobrazilo potvrdenie o aktivácii nášho členstva. Mimochodom, kvôli anonymite redakcie sme sa prihlásili pod iným menom a ja som zadala svoju osobnú mailovú adresu, aby tu náhodou nevzniklo podozrenie, že ideme ako redakcia niečo testovať.

Rozbitý displej

Registráciou a aktiváciou sme formality už nechali za sebou a išlo sa na vec. Nemilosrdne sme hodili smartfón na zem. Niekoľko ľahších rán zvládol displej bez prasknutia, nuž sme pritvrdili. Použili sme menší kamienok, ktorý už displeju nedal šancu a ten praskol.

huawei_p9_reklamacia-2-of-2

huawei_p9_reklamacia-1-of-2

Reklamácia smartfónu

Cez aplikáciu HiCare sme našli kontaktný telefón v sekcii Servisné strediská a Zákaznícka podpora. Vzhľadom na vašu polohu by sa vám mal zobraziť aj preklik na najbližší servis. Nám sa zobrazila istá maďarská pobočka, tak sme telefonovali radšej na uvedené telefónne číslo priamo v Linke zákazníckej podpory. Výhodou je, že aplikácia ponúka aj prevádzkové hodiny, takže si viete odsledovať, či voláte v správnom čase. Český servis sa nám zobrazil až neskôr.

Na Linke zákazníckej podpory nám dali kontakt na servis, kde môžeme náš problém riešiť ďalej. Prešli sme na web servisu a postupovali sme podľa prehľadných pokynov. Stiahli sme si reklamačný protokol a opísali závadu. Dôležitou vecou je i priloženie kópie dokladu o kúpe smartfónu (faktúra). Bez neho vám smartfón neopravia. Krátky časový harmonogram udalostí, ktoré nasledovali, bol takýto:

  • 17. októbra sme si objednali mailom kuriéra
  • 18.októbra kuriér prevzal balík
  • 2.novembra nám na mail prišla notifikácia o spracovaní reklamácie
  • 4.novembra nám poslali mail s tým, že oprava bola dokončená a balík odovzdaný dopravnej službe
  • 7.novembra nám kuriér priniesol opravený Huawei P9. Oprava i dovoz boli zdarma.

huawei_servis_vip_p9

huawei_p9_vip_servis

Oprava trvala kratšie ako sme čakali

Oprava smartfónu spolu s doručením trvala 14 pracovných dní a so službou sme boli spokojní. Smartfón nám odviezli i doviezli zdarma, rovnako aj opravili. K službe nemáme žiadne výhrady, všetko prebehlo hladko, bez komplikácií. Dajte nám v komentároch vedieť, či ste si službu aktivovali aj vy, či ste ju niekedy využili a aké máte skúsenosti s reklamáciami rozbitých displejov.

Pozrite si aj naše video:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+