MojAndroid

Spoločnosť Oppo nedávno získala patent na novú technológiu, ktorú môže v budúcnosti využiť pri vývoji nositeľného príslušenstva. Podľa portálu Gizmochina si nechala patentovať technológiu odomykania pomocou žíl.

Systém odomykania pomocou žíl svojho času testovalo aj LG

Čínsky výrobca si o tento patent požiadal ešte v roku 2019, no udelený mu bol len nedávno. Podľa popisu je patent určený pre technológiu odomykania zariadení pomocou žíl. Inými slovami, pravdepodobne sa jedná o biometrický systém podobný rozpoznávaniu tváre alebo skenovaniu odtlačkov prstov.

Táto technológia sa navyše veľmi podobá systému Hand ID od spoločnosti LG, ktorý dokáže zmapovať hrúbku a charakteristiku žíl používateľa a následne pomocou nich odomknúť zariadenie. Technológia patentovaná spoločnosťou Oppo bude pravdepodobne fungovať na podobnom princípe.

LG Hand ID
Technológia LG Hand ID | Foto: Gizmochina.com

Oppo o novej technológií nezverejnilo ďalšie podrobnosti

V súčasnosti nie sú známe podrobnejšie informácie o tejto technológii, no v budúcnosti by mohla byť využitá vo viacerých typoch zariadení. Odomykanie pomocou žíl by sa osvedčilo najmä v inteligentných hodinkách alebo náramkoch, kde ostatné dostupné biometrické systémy nie sú veľmi použiteľné. No bohužiaľ zatiaľ nie je možné s istotou povedať, či spoločnosť pracuje na zariadení s touto technológiou alebo respektíve či niekedy vôbec bude.

Náš tip
Facebook Messenger dostáva podporu end-to-end šifrovania pre hovory
14.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+