MojAndroid

Prvým výrobcom, ktorý predstavil skladací smartfón, bol Royole, so svojím modelom FlexPai. Bol však nemotorný a takto si riešenie skladacieho smartfónu rozhodne nepredstavujeme. Následne prišli veľkí hráči, Huawei a Samsung. Tí predstavili oveľa zaujímavejšie zariadenia. Mate X od Huawei sa ešte nepredáva a Galaxy Fold bojuje s problémami s displejom, takže štart jeho predaja stále nepoznáme.

Prvý skladací smartfón

Takúto kombináciu sme tu ešte nemali

Ani jedno z týchto zariadení neponúka čoraz populárnejší vysúvací selfie fotoaparát. Prvým výrobcom, ktorý by mohol ponúknuť skladací displej v kombinácii s vysúvacím selfie fotoaparátom by mohol byť čínsky Oppo. Zariadenie sa objavilo na prvých renderoch a nevyzerá vôbec zle. Princíp skladania je rovnaký, ako v prípade Huawei Mate X.

Vysúvací fotoaparát zabezpečí, že zariadenie neobsahuje žiadny výrez v displeji. Avšak na fotografiách nie je viditeľný ani hlavný fotoaparát, ktorý by sa mal nachádzať na zadnej strane. V každom prípade, toto riešenie od spoločnosti Oppo je stále len patentom a rendery ukazujú, ako by zariadenie mohlo vyzerať. Nie je to jeho finálna podoba. Tá sa môže zmeniť. Vysúvací selfie fotoaparát bude spolu so skladacím mechanizmom určite najväčším lákadlom.

Spoločnosť zatiaľ o smartfóne mlčí. Je jasné, že na ňom pracuje, avšak o približnom dátume predstavenia zatiaľ nie sú žiadne informácie. Je pravdepodobné, že sa toho do konca tohto roka nedočkáme.

Náš tip
Samsung opravil skladací Galaxy Fold, pôjde konečne do predaja?

+