MojAndroid

Prvým výrobcom, ktorý predstavil skladací smartfón, bol Royole, so svojím modelom FlexPai. Bol však nemotorný a takto si riešenie skladacieho smartfónu rozhodne nepredstavujeme. Následne prišli veľkí hráči, Huawei a Samsung. Tí predstavili oveľa zaujímavejšie zariadenia. Mate X od Huawei sa ešte nepredáva a Galaxy Fold bojuje s problémami s displejom, takže štart jeho predaja stále nepoznáme.

Prvý skladací smartfón

Takúto kombináciu sme tu ešte nemali

Ani jedno z týchto zariadení neponúka čoraz populárnejší vysúvací selfie fotoaparát. Prvým výrobcom, ktorý by mohol ponúknuť skladací displej v kombinácii s vysúvacím selfie fotoaparátom by mohol byť čínsky Oppo. Zariadenie sa objavilo na prvých renderoch a nevyzerá vôbec zle. Princíp skladania je rovnaký, ako v prípade Huawei Mate X.

Vysúvací fotoaparát zabezpečí, že zariadenie neobsahuje žiadny výrez v displeji. Avšak na fotografiách nie je viditeľný ani hlavný fotoaparát, ktorý by sa mal nachádzať na zadnej strane. V každom prípade, toto riešenie od spoločnosti Oppo je stále len patentom a rendery ukazujú, ako by zariadenie mohlo vyzerať. Nie je to jeho finálna podoba. Tá sa môže zmeniť. Vysúvací selfie fotoaparát bude spolu so skladacím mechanizmom určite najväčším lákadlom.

Spoločnosť zatiaľ o smartfóne mlčí. Je jasné, že na ňom pracuje, avšak o približnom dátume predstavenia zatiaľ nie sú žiadne informácie. Je pravdepodobné, že sa toho do konca tohto roka nedočkáme.

Náš tip
Samsung opravil skladací Galaxy Fold, pôjde konečne do predaja?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+