MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa v poslednom čase predbiehajú v tom, ktorý prinesie lepšie vyriešený bezrámčekový dizajn. Začalo to výrezmi v displeji, no toto nie je jediným riešením. Videli sme zariadenia s displejom na druhej strane, modely s vysúvacími či vyklápacími selfie fotoaparátmi. V roku 2020 by sa mali objaviť aj prvé zariadenia so selfie fotoaparátom priamo pod displejom.

Toto tu ešte nebolo

Najpoužívanejším a najobľúbenejším riešením je riešenie selfie fotoaparátu pomocou vysúvacieho mechanizmu. Ten sa doteraz vždy nachádzal v hornej časti smartfónu. Tieto časy pravdepodobne skončili. Čínsky výrobca Oppo prišiel s nápadom, aký sme tu ešte nemali. Čo tak vysúvací selfie fotoaparát presunúť na bok zariadenia?

O novom patente, ktorý pochádza práve z dielne čínskeho výrobcu, informoval portál GSMArena. Patent ukazuje selfie fotoaparát na pravej strane zariadenia (pri pohľade zozadu na ľavej) a je ukrytý priamo za objektívmi hlavného fotoaprátu. Spoza nich sa vysúva klasicky tak, ako sme to mali už mnohokrát možnosť vidieť pri iných smartfónoch. Výsledné zariadenie sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou od tohto na fotografiách líšiť. Je možné, vysúvací mechanizmus bude vyššie alebo nižšie.

Náš tip
Trendy: Čo môžeme očakávať od smartfónov v roku 2020?
4.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+