MojAndroid

Oppo pred istým časom prekvapilo trh, keď predstavilo model Reno. Ten priniesol vo verzii 10x Zoom Edition periskopický teleobjektív s 6-násobným priblížením schopný až 60-násobného zoomu. Ako jediný tak bol schopný konkurovať Huawei P30 Pro. Zdá sa, že čínska spoločnosť vidí priestor na zlepšenie. Jeho nástupca, model Reno 2, by totiž mal priniesť až 20-násobné priblíženie. O novinke informoval web Android Authority.

Štyri objektívy a 20-násobný zoom

Ako každý výrobca, aj Oppo vo svojej novej reklame láka na to najlepšie, čo Reno 2 ponúkne – fotoaparát. Podľa všetkého bude mať hneď štyri rôzne objektívy. Aj keď výrobca žiaden z nich nešpecifikoval bližšie, je predpoklad, že tri z nich budú: štandardný, širokouhlý a teleobjektív. Štvrtý bude buď makroobjektív, alebo objektív na rozmazanie pozadia.

oppo reno fotoaparát
Už prvá generácia ponúkala bezkonkurenčný 60-násobný digitálny zoom

Hlavným ťahákom ale nepochybne bude 20-násobný zoom nového Reno 2. Zatiaľ nemáme informácie o tom, či ide o optické, hybridné alebo digitálne priblíženie. Keďže predošlá generácia ponúkla 60-násobné digitálne priblíženie, je šanca, že digitálne to nebude. Či už hybridné, alebo dokonca optické, priblíženie v novom Oppo Reno 2 bude ďaleko pred konkurenciou.

Ostatné špecifikácie zostávajú tajomstvom až do predstavenia. To ale nie je tak ďaleko. Nové Oppo Reno 2 bude predstavené už 28. augusta pre indický trh. Je ale viac než pravdepodobné, že bude, podobne ako jeho predchodca, dostupný celosvetovo.

Náš tip
Oppo ukázal smartfón s extrémne zakriveným “waterfall” displejom

16.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+