MojAndroid

Výsledky smartfónov v benchmark testoch sú u zákazníkov často jedným z faktorov pri rozhodovaní o kúpe nového mobilného telefónu. Nemôžeme sa preto čudovať, že výrobcovia smartfónov sa často snažia, aby ich zariadenie bolo v benchmarku čo najúspešnejšie. A to nielen výkonným hardvérom a odladeným softvérom, ale aj nekalou cestou. V minulosti sme mohli vidieť viacero výrobcov podvádzať rôznymi spôsobmi v známych benchmarkoch. Teraz sa k ním pridal aj čínsky výrobca Oppo.

Podvodu sa mal tento čínsky výrobca dopustiť u svojich modeloch Oppo Find X a Oppo F7 v súvislosti s benchmarkom 3D Mark. Spoločnosť UL stojaca za týmto benchmarkom pomocou rôznych výsledkoch v jeho verejnej a súkromnej verzii odhalila, že Oppo u týchto dvoch smartfónov nechával úmyselne bežať procesor pretaktovaný na vyššiu frekvenciu než je bežná. To samozrejme ide proti pravidlám benchmarku. Oba smartfóny boli následne vyradené zo zoznamu výsledkov benchmarku 3D mark. V minulosti sa podobná vec stala aj Huawei, Honor, OnePlus, Meizu a ďalší.

22.10.2018
Zdroj: XDA-developers
  • IQLogic

    Omnoho zaujímavejší by bol test throttlingu. Po akom čase, pri akej záťaži a teplote dochádza k znižovaniu výkonu SoC a na akú úroveň. Pretože nech sa výrobcovia snažia ako len chcú, žiadny hi-end SoC nedokáže v smartphone pracovať dlhodobo pod vysokou záťažou, poddimenzované chladenie to neumožňuje.

+