MojAndroid

Umelá inteligencia hýbe svetom smartfónov už dlhší čas, no v poslednom období narastá podpora AI u množstva ďalších a ďalších výrobcov. Generatívna AI stále viac preniká do každodenného života a vylepšuje zážitky v oblasti zábavy aj prácu so smartfónmi.

Mohlo by vás zaujímať:

Túto tému nezanedbáva ani Oppo a v poslednej tlačovej správe informuje o záväzku poskytnúť počas roka 2024 funkcie generatívnej AI pre približne 50 miliónov používateľov.

Oppo prinesie generatívnu AI do všetkých sérií
Oppo prinesie generatívnu AI do všetkých sérií | Oppo

Generatívna AI Oppo bude súčasťou aj lacných smartfónov

Pokročilá umelá inteligencia nebude chýbať v žiadnom produktovom rade smartfónov, čo určite poteší najmä majiteľov série lacnejších zariadení. V Oppo totiž veria, že AI by nemala zostať výsadou najdrahších vlajkových telefónov, ale mala by byť dostupná viacerým ľuďom po celom svete.

“Prvýkrát zavádzame generatívnu AI do všetkých našich produktových radov. Očakávame, že do konca tohto roka sprístupníme funkcie generatívnej AI približne 50 miliónom používateľov”,

povedal Billy Zhang, prezident zahraničného marketingu, predaja a servisu spoločnosti Oppo.

Za posledných desať rokov zažiadala spoločnosť o viac než 5 000 patentov vynálezov v oblasti AI, z ktorých približne 70 % sa konkrétne týka zadováženia obrazu pomocou umelej inteligencie. Vedľa vlastných inovácií úzko spolupracuje s ďalšími lídrami v odvetví.

Oppo Reno 12 séria
Oppo Reno 12
Oppo Reno 12 | Zdroj: Evan Blass

Oppo spolupracuje s firmami Google, MediaTek i Microsoft

V spolupráci so spoločnosťou Google budú modely série Oppo Reno 12 a nová generácia vlajkovej lode Find X vybavené jazykovými modelmi rodiny Google Gemini. Tie potom používateľom smartfónov prinesú ešte inovatívnejšie a pohodlnejšie funkcie, ako je napríklad AI Toolbox vrátane funkcií AI Writer a AI Recording Summary.

Oppo prinesie generatívnu AI do všetkých sérií
Oppo prinesie generatívnu AI do všetkých sérií | Zdroj: Oppo

V spolupráci s firmou MediaTek vyvíjajú Oppo i Google nové procesory, aby sa zväčšilo úložisko čipov a výpočtová efektivita budúcich vlajkových modelov Oppo. A Vďaka partnerstvu s Microsoftom  budú telefóny novej generácie vybavené novými funkciami pre efektívnejší presnejší a prirodzenejší prevod hlasu a textu a aj lepšie prepojenie medzi AI v počítačoch a telefónoch.

Už dnes majú majitelia smartfónov Oppo k dispozícii viacero AI funkcií. Napríklad AI Eraser pomáha jednoducho odstraňovať nežiadúce objekty a rýchle generovať chýbajúci obsah. Multimodálne technológie zároveň pomáhajú jednoducho vytvárať kreatívny obsah pre sociálne média. Výhľadovo bude prechod od smartfónov k telefónom s AI dlhodobým trendom, ktorý bude neustále meniť využívanie mobilných telefónov.

Galaxy-S24-
Zdroj: samsung.com

Pokročilú AI vyvíjajú aj iní výrobcovia

Svoje AI riešenie predstavil nedávno Honor na konferencii VivaTech 2024. Oznámil tam pripravovanú Gen-AI v spolupráci so službou Google Cloud, ktorá bude súčasťou jej ďalších smartfónov. Samsung zasa so svojou sériou Galaxy S24 uviedol začiatkom tohto roka novú éru s funkciami Galaxy AI. Tie postupne sprístupňuje aj pre staršie zariadenia, pričom do konca tohto roka by chcel novinky Galaxy AI sprístupniť pre 100 miliónov používateľov po celom svete.

Náš tip
Navštívili ste predtým neautorizovaný servis? Váš Google Pixel možno nedostanete naspäť

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+