MojAndroid

Spoločnosť OPPO predstavila minulý mesiac novú funkciu RAM + na rozšírenie operačnej pamäte svojich smartfónov. Podľa portálu PhoneArena sa čoskoro dostane k používateľom vybraných modelov v Afrike a na strednom východe.

OPPO: Funkcia RAM + umožní pridať až 7 GB RAM

Ako už z názvu vyplýva, táto technológia umožní zväčšiť operačnú pamäť tak, že si požičia miesto z ukladacieho priestoru. Vďaka tomu bude zariadenie rýchlejšie, či už pri bežných činnostiach alebo pri náročnejších úlohách, aj bez potreby mať lepšie hardvérové vybavenie. Používatelia budú mať k dispozícii tri úrovne nastavení a spolu budú môcť získať až 7 GB RAM.

OPPO Reno 5 5G
Oppo Reno 5 5G | Foto: Redakcia

Funkciu RAM + dostanú zatiaľ len modely zo série Reno5 a smartfóny OPPO A94 a OPPO A74. K používateľom sa dostane spolu s júnovou aktualizáciou.

Možnosť rozšíriť RAM ponúkajú aj iní výrobcovia

Podľa nedávny únikov chce možnosť rozšíriť operačnú pamäť pridať do svojej nadstavby aj spoločnosť Xiaomi. Tá by však umožnila pridať len 1 GB RAM. Naopak smartfón Vivo X60 Pro Plus už takúto funkciu má a zariadenie dokáže vyčleniť až 3 GB úložného priestoru pre virtuálnu RAM. Tým sa čím jeho celková operačná pamäť zvýši až na 15 GB.

Náš tip
OPPO oficiálne vstupuje na slovenský trh. Tieto smartfóny ponúka ako prvé

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+