MojAndroid

Ďalšia automobilka, Lamborghini, taktiež spolupracuje s výrobcami mobilných telefónov. Zo spolupráce firiem Oppo a Lamborghini vzišiel model Lamborghini Oppo Find X, ktorý ponúka nekompromisnú výbavu a takmer bezrámikový displej.

Náš tip
Oppo Find X: Vlajková loď z budúcnosti, ktorá prináša vysúvacie fotoaparáty

Najväčším rozdielom oproti normálnemu Oppo Find X je nová technológia rýchleho nabíjania s názvom Super VOCC. Táto technológia bola síce predstavená už pred dvomi rokmi, no doteraz sa nedostala do žiadneho mobilného zariadenia. Oppo hovorí o tom, že 2500 mAh batéria sa pomocou tejto technológie dokáže nabiť už za 15 minút. Cez Micro USB aj USB-C. Na tejto technológii je postavené aj rýchle nabíjanie Dash Charge od spoločnosti OnePlus, takže ak vlastníte jedno z ich zariadení, určite viete o tom, aké rýchle toto nabíjanie môže byť.

Ako to funguje

Super VOCC je dokonca ešte rýchlejšie. Batéria Oppo Find X disponuje kapacitou 3730 mAh a tá môže byť pomocou tejto technológie nabitá za neuveriteľných 35 minút. Navyše výhodou je aj to, že váš telefón sa počas nabíjania vôbec nezohrieva.

Ako je môžné, že sa váš smartfón pri taktomto rýchlom nabíjaní nezohrieva? odpoveďou je adaptér, v ktorom sa dejú všetky potrebné konverzie. Pokiaľ nabíjate bežným spôsobom, tieto konverzie musí vykonávať telefón samotný a tak dodávať potrebnú energiu do batérie. Pri VOCC nabíjani tomu tak ale nie je. Táto technológia používa pri nabíjaní nízke napätie, ktoré sa približuje samotnému napätiu v batérii, pretože nabíjačka už všetko zariadila.

Cena tohto zariadenia však nebude vôbec nízka. Spoločnosť oznámila, že by sa mala pohybovať na úrovni okolo 2000 dolárov, čo je už poriadne veľa.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+