MojAndroid

Značka OPPO prerazila na celosvetovom trhu niekoľkými skvelými modelmi smartfónov. Skladacia novinka OPPO Find N2 Flip bude pravdepodobne veľkým konkurentom zatiaľ najpopulárnejšiemu výrobcovi skladačiek, ktorým je Samsung. Portál PhoneArena zverejnil informácie z aplikácie Geekbench, ktorá prezradila bodové hodnotenie výkonu novinky pre globálny trh. Za zmienku stojí aj prvá skladačka OPPO Find N, ktorá sa na globálny trh bohužiaľ nedostala, no v redakcii sme ju mali možnosť otestovať.

Aký výsledok dosiahla nová skladačka značky OPPO?

Ako prví si k novinke samozrejme privoňali fanúšikovia skladačiek v Číne, kde bol Find N2 Flip oficiálne predstavený už 15. decembra 2022. Zverejnené informácie ohľadom jeho výkonu z aplikácie Geekbench majú pravdepodobne naznačiť jeho príchod na celosvetový trh.

OPPO Find N2 Flip Geekbench
OPPO Find N2 Flip – Geekbench | Zdroj: PhoneArena.com

To, že je skladací telefón značky OPPO ozajstným konkurentom smartfónu Samsung Galaxy Z Flip4, je vidieť aj zo samotných výsledkov. Novinka zaznamenala 902 bodov pri teste výkonu jedného jadra a 3 123 bodov pri testoch s viacerými jadrami procesora.

OPPO Find N2 Flip
Find N2 Flip | Zdroj: OPPO.com

Podľa doposiaľ zistených informácií ide o procesor MediaTek Dimensity 9000+. Pre porovnanie oproti najväčšiemu konkurentovi, ktorý v teste jedného jadra zaznamenal 1 305 bodov a pri testovaní viacerých jadier 3 782 bodov. Je to síce o niekoľko stoviek viac, no to stále neznamená, že plynulosťou a hladkosťou systému nemôže prekonať najnovší Z Flip4.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zo screenshotu je jednoznačne vidieť, že novinka má už vopred nainštalovaný operačný systém Android 13. Čo sa ďalších špecifikácií týka, tie by mali zahŕňať 4 300 mAh batériu, 6,8- palcový displej s rozlíšením 2 520 x 1 080 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, či konfigurácie s 8 GB / 16 GB RAM a 256 GB / 512 GB úložným priestorom.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Všetky uniknuté informácie zatiaľ naznačujú, že by sa globálna verzia skladačky značky OPPO mala zhodovať s jej čínskou verziou. Či sa tak naozaj stane uvidíme až pri jeho oficiálnom predstavení pre celosvetový trh.

Náš tip
YouTube sa pripravuje na vstup medzi neplatené televízne kanály

19.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+