MojAndroid

Koronakríza na Slovensku pomaly končí, no vo svete to až také ružové nie je. Včasná reakcia vlády a zodpovednosť Slovákov nás viedla k tomu, že dnes sú už prakticky všetky zákazy zrušené. Vonku sa môžeme pohybovať bez rúšok, obchody budú môcť byť otvorené aj v nedeľu, môžeme športovať a podobne. My sme sa preto opäť opýtali našich operátorov, ako je na tom spotreba dát.

Nedávno sme publikovali článok, ktorý jasne informoval o tom, že spotreba dát počas koronakrízy bola značne navýšená. Vyššiu dátovú spotrebu zaznamenali všetci slovenskí mobilní operátori.

Naši operátori sa doslova predbiehali s tým, ktorý z nich ponúkne lepšiu dátovú ponuku či viac TV programov zadarmo. Zákazníkom to samozrejme vyhovovalo.

Spotreba dát sa pomaly vracia na pôvodné hodnoty

Po uvoľnení opatrení je stále menej a menej ľudí, ktorí majú nariadený home office. To samozrejme znamená nižšiu dátovú prevádzku. Niektorí školáci sa vrátili do lavíc, ľudia chodia na prechádzky a život sa vrátil takmer do normálu. A tieto všetky aspekty prispeli k tomu, že aj dátová prevádzka sa pomaly vracia na úroveň, aká bola pred krízou.

Orange zaznamenal po uvoľnení opatrení pokles fixnej dátovej prevádzky (FTTH, DSL). Čo sa týka mobilných dát, spotreba rastie aj v tomto období. Avšak operátor hovorí o tom, že nárast nie je taký značný ako po príchode koronakrízy.

Zákazníci operátora O2 teraz dátujú rovnako ako pred domácou karanténou, využívanie dát sa tak vrátilo na hodnoty, aké operátor zaznamenával pred koronakrízou.

“Objem prenesených dát našimi zákazníkmi je v súčasnosti na úrovni využívania dát pred mimoriadnymi opatreniami.”

Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia.

Na vyjadrenia Telekomu a 4ky stále čakáme. Akonáhle ich budeme mať k dispozícii, článok aktualizujeme.

19.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+