MojAndroid

Len nedávno sme informovali o tom, že slovenskí operátori vyjadrili podporu Ukrajine a priniesli niekoľko zaujímavých benefitov. 4ka znížila cenu volaní a SMS na polovicu, Telekom dáva hovory a SMS zadarmo, ceny znížil aj operátor O2 a vyjadril sa aj Orange, ktorý prišiel s viacerými formami pomoci.

Orange s viacerými formami pomoci

Tou najzaujímavejšou je teraz rozdávanie SIM kariet s dátami a volaniami zadarmo priamo na hraniciach. K Orangeu sa pridali aj ďalší operátori a karty rozdávajú tiež.

O2 dáva kredit a dáta zadarmo

Drahí praitelia, vitajte. Vieme si len ťažko predstaviť, čím teraz prechádzate. Dúfame, že vám v tejto situácii aspoň trochu pomôžeme SIM kartou s kreditom 5 € a 15 GB dát, ktorú máte od nás zadarmo,” informoval operátor O2 na svojom Facebooku.

Dobíjacia SIM karta O2 Voľnosť s kreditom 5 € umožní ľuďom volať v celej EÚ až hodinu len za 10 centov, posielať SMS do všetkých sietí v celej EÚ za 5 centov a využiť 15 GB dát na Slovensku. Po minutí je samozrejme možné krediť opäť dobiť a kartu používať aj naďalej.

4ka odviezla na hranicu tisíce SIM kariet

4ka ďalej posilnila svoju podporu Ukrajine. Na ukrajinskú hranicu odviezla tisíce SIM kariet, ktoré bude distribuovať utečencom. Aby mohli byť v kontakte so svojimi blízkymi a mali prístup k online zdrojom získajú aj nekonečné mobilné dáta. Operátor taktiež vypravil prenosný vysielač do Vyšného Nemeckého, aby posilnil tamojšiu mobilnú sieť. O iniciatíve na sociálnej sieti LinkedIn informoval Ronald Kyška.

Telekom tiež rozdáva SIM karty

Telekom už od 25.2.2022 ponúka bezplatné medzinárodné hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu. Zákazníci, ktorí sa nachádzajú v roamingu na Ukrajine, majú od uvedeného dátumu bezplatné roamingové prichádzajúce aj odchádzajúce hovory a SMS do všetkých. krajín sveta.

Počas uplynulého víkendu začal operátor rozdávať SIM karty na predajniach aj na hranici s úvodným benefitom – nekonečné volania alebo dáta. Na karte sú automaticky aktivované zahraničné volania zadarmo na Ukrajinu.

Náš tip
SMS či volania zadarmo. Slovenskí operátori reagujú na situáciu na Ukrajine | Aktualizované
3.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+