MojAndroid

Počas krízovú stavu v dôsledku epidémie koronavírusu musela väčšina podnikov prerušiť svoju prevádzku. Podniky, ktorých koncept práce to dovoľuje, nariadili svojím zamestnancom prácu z domu, tzv. home office. Slovenskí operátori Telekom a Orange sa rozhodli v tejto ťažkej situácii pomôcť podnikateľom.

Telekom: Nekonečne dáta aj pre firmy a Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov zadarmo

Telekom poskytne podnikateľom dva benefity, aby mohli ich zamestnanci plnohodnotne a efektívne pracovať zo svojich domovov. Nedávno predĺžil akciu na balík Nekonečné dáta aj na apríl pre bežných zákazníkov a teraz ho budú môcť využiť aj firemní zákazníci.

Telekom
Telekom
Price: Free

A ako si Nekonečné dáta aktivovať? Pri paušáloch ÁNO, ÁNO Biznis, Happy či Bez záväzkov stačí použiť Telekom aplikáciu.. Pre SME a TA/LA segmenty by mal byť aktivovaný automaticky.

telekom logo
Druhý benefit ponúka Telekom v spolupráci so spoločnosťou Microsoft. Firmy môžu využiť biznis aplikáciu na tímovú spoluprácu Microsoft Teams Cloud Solution na 6 mesiacov úplne zadarmo. Microsoft Teams Cloud Solution ponúka možnosť kooperovať prácu zamestnancov, plánovať, zdieľať dokumenty a prezentácie cez internet. Ide o podobný princíp aký ponúka aj aplikácia Slack. Zároveň budú môcť firmy využívať aj kancelársky balík Office Online, ktorého súčasťou sú aj Word, Excel a Powerpoint. Firmy majú k dispozícii bezplatne aj 2 GB cloudového úložiska. Ak by ste ponuku chceli vo firme využiť, tak kontaktujte obchodného zástupcu Telekom pre biznis zákazníkov.

Orange: Až 4 benefity pre firemných zákazníkov

Konkurenčný operátor Orange sa rozhodol ísť v pomoci podnikateľom ešte ďalej. Pre ľahšie zvládanie pracovných povinností pri práci z domu prináša firemným zákazníkom zvýhodnené ceny mobilného internetu. Zároveň im dáva službu Orange úložisko bezplatne do konca júna 2020. Firmy tak majú k dispozícii cloudový priestor, kde môžu  bezpečne pracovať s dokumentmi a následne ich zdielať medzi zamestnancami.

Služba SMS cez email bude pre podnikateľov od 50 % lacnejšia, čo sa týka jej mesačného poplatku. Umožňuje rýchlo distribuovať informácie všetkým zamestnancom vo firme formou mailu, ktorý následne vygeneruje SMS správy na predvolený zoznam čísiel zamestnancov. Cena 1 SMS začína na 3 centoch. Aj Orange ponúka službu spoločnosti Microsoftu za zvýhodnenú cenu. Konkrétne ide o Office 365, ktorý obsahuje aj aplikáciu Microsoft Teams pre tímovú spoluprácu. V prípade záujmu majú firemní zákazníci kontaktovať svojho predajcu Orange.

Orange tiež v spolupráci s marketingovou SMS službou Market Locator poskytne obciam a mestám tzv. SMS rozhlas na nasledujúce 2 týždne zadarmo. Služba umožňuje rýchlo kontaktovať svojich občanov prostredníctvom konkrétne cielených SMS správ, podať im informácie v reálnom čase a zabrániť tak šíreniu paniky.

O opatreniach všetkých slovenských operátorov, ktoré súvisia s koronavírusom, sa dočítate v článku Koronavírus: Operátori ponúkajú TV balíčky a viac dát zadarmo.

Náš tip
Koronavírus: Operátori ponúkajú TV balíčky a viac dát zadarmo
23.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+