MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za deviaty mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V septembri si pozíciu najpredávanejšieho Android smartfónu udržal Samsung Galaxy Trend Plus, na druhé miesto sa dostala Sony Xperia M2čím na tretiu priečku odsunula Samsung Galaxy S4 mini. Z ôsmej na štvrtú priečku sa vyšvihol LG L70 a z tretej na piatu poklesol Samsung Galaxy Core. V rebríčku je len jediný topmodel, Samsung Galaxy S5ktorý bol minulý mesiac šiestym najpredávanejším smartfónom v Orangei, teraz klesá na desiatu priečku. Za zmienku stoja aj novinky v podobe LG G3S a Samsung Galaxy S5 Mini na siedmom a ôsmom mieste. V zastúpení výrobcov vyhráva už tradične tento mesiac opäť Samsung, ktorý má v rebríčku až päť modelov.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Sony Xperia M2  ↑
3. Samsung Galaxy S4 mini  ↓
4. LG L70  ↑
5. Samsung Galaxy Core  ↓
6. Sony Xperia Z1 Compact  ↑
7. LG G3S  N
8. Samsung Galaxy S5 Mini  N
9. Sony Xperia E1  N
10. Samsung Galaxy S5  ↓

V rebríčku najpredávanejších tabletov v Orangei sa toho príliš veľa nezmenilo. Prvé štyri modely si svoje pozície udržali, jedinou novinkou je  Huawei MediaPad M1 8.0 LTE na piatom miestePo dva modely tak v rebríčku majú Huawei a Samsung, jeden pridáva Prestigio.

1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↔
2. Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85  ↔
3. Huawei MediaPad 7 Youth 2  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE  ↔
5. Huawei MediaPad M1 8.0 LTE  N

 

Telekom

Sony Xperia M2 sa ako novinka pred dvomi mesiacmi v Telekome umiestnila na skvelom treťom mieste, v auguste však už bola najpredávanejším modelom a toto miesto si udržala aj v septembri. Na druhé miesto sa vyšvihol Samsung Galaxy S5, čo je trochu prekvapením, keďže na popredných priečkach predajnosti sa zväčša umiestňujú cenovo dostupnejšie smartfóny a drahšie vlajkové lode tam často nevidíme. Na tretie miesto tak odsunul LG L40. Na štvrtom je Sony Xperia Mktorá postúpila zo siedmeho miesta a na piatom Huawei Ascend Y530. Čo sa týka zastúpenia výrobcov, Samsungu sa v Telekome nedarí až tak ako v Orangei a má tu “len” tri modely. Rovnaký počet ich má aj Sony, LG pridáva ďalšie dva.

1. Sony Xperia M2  ↔
2. Samsung Galaxy S5  ↑
3. LG L40  ↓
4. Sony Xperia M  ↑
5. Huawei Ascend Y530  ↑
6. Sony Xperia E1  ↑
7. LG L70
 ↔
8. HTC Desire 310  ↓
9. Samsung Galaxy Core Plus
 ↔
10. Samsung Galaxy S4 mini  ↔

V rebríčku najpredávanejších tabletov Telekomu sa na prvé miesto dostala minulomesačná novinka Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85. Vymenil si tak miesto so Samsungom Galaxy Tab 4 10.1 ktorý padol na štvrté miesto. Druhé, resp. tretie miesto si udržali Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  a Huawei Mediapad 10 Link+. Staronovou novinkou je Samsung Galaxy Tab 3 7.0. Z pohľadu výrobcov opäť dominuje Samsung, ktorý má v rebríčku tri modely.

1. Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85  ↑
1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↔
3. Huawei Mediapad 10 Link+  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 4 10.1  ↓
5. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  N

 

O2

V O2 sa prvé miesto nezmenilo a podobne ako v Orangei, aj tu je najpredávanejším Android smartfónom Samsung Galaxy Trend Plus. Z tretieho na druhé miesto sa dostal Samsung Galaxy S4 mini a tretím najpredávanejším Android smartfónom bola v septembri novinka Huawei Ascend G630. Okrem neho však nájdeme v rebríčku najpredávanejších smartfónov O2 aj ďalších päť noviniek, napríklad Samsung Galaxy S5 Mini či Acer Liquid E3, teda výrobcu, ktorého v týchto rebríčkoch nevídame. Zastúpenie výrobcov je v rebríčku O2 vyrovnanejšie než u predchádzajúcich dvoch operátorov, Samsung a Huawei majú po tri modely a Sony pridáva dva.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↑
3. Huawei Ascend G630
 N
4. LG L70  N
5. Sony Xperia M2  ↑
6. Sony Xperia Z1 Compact  N
7. Huawei Ascend G750  N
8. Samsung Galaxy S5 Mini  N
9. Huawei Ascend Y530  ↓
10. Acer Liquid E3
 N

Najpredávanejší tablet mesiaca august v O2, Huawei MediaPad M1 8.0, klesol v predajoch na tretie miesto a na prvú pozícu sa dostala novinka – LG G Pad E8. Okrem neho máme v rebríčku O2 ešte ďalšie dve novinky. Jediným zástupcom, ktorý má v rebríčku 2 modely, je Prestigio.

1. LG G Pad E8  N
2. Prestigio MultiPad Color 8.0 3G  N
3. Huawei MediaPad M1 8.0  ↓
4. Prestigio MultiPad Rider 7.0 3G  N
5. Asus Fonepad 7  ↓

Zdroj: Orange, Telekom, O2

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+