MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za šiesty mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V júli si v Orangei prvé dva telefóny udržali svoje pozície, pričom Samsung Galaxy Trend Plus je najpredávanejším smartfónom u tohto operátora už niekoľko mesiacov. Z deviateho na tretie miesto poskočil HTC Desire 610, pričom až na siedme odsunul Sony Xperiu M. Za zmienku stojí aj  vlajková loď Samsung Galaxy S5, ktorá sa v Orangei v júli predávala o niečo lepšie a poskočila z ôsmeho na šieste miesto. V zastúpení výrobcov vyhráva tento mesiac opäť Samsung, ktorý má v rebríčku štyri modely, vrátane dvoch na prvých priečkach. Spokojní však môžu byť aj v Sony, ktoré má medzi najpredávanejšími Android modelmi Orangeu tri smartfóny.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↔
3. HTC Desire 610  ↑
4. HTC Desire 310  ↑
5. Samsung Galaxy Core  N
6. Samsung Galaxy S5  ↑
7. Sony Xperia M  ↓
8. Sony Xperia M2  N
9. LG L70
 ↓
10. Sony Xperia Z1 Compact
 N

V rebríčku tabletov Orangeu sa takisto prvé miesto nemenilo, udržal si ho Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G. Najpredávanejším tabletom u operátora je už tretí mesiac, pričom na túto priečku sa vyšvihol hneď ako novinka. Tretie miesto sa nám tiež nezmenilo, ale na druhé poskočil Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G tak odsunul až na piate miesto. Po dva modely tak v rebríčku má Prestigio a Huawei, pričom v prípade tohto výrobcu táto situácia nastala prvýkrát.

1. Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G  ↔
2. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↑
3. Huawei MediaPad 7 Youth 2  ↔
4. Huawei MediaPad M1 8.0  N
5. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G  ↓

 

Telekom

V Telekome sme mali v júni prvýkrát na prvých dvoch priečkach modely od LG. LG L40 si svoju priečku najpredávanejšieho smartfónu udržal aj v júli, ale druhý model, LG L70, klesol na štvrté miesto. Z desiateho až na druhé poskočilo HTC Desire 300 a na teťom je novinka v podobe Sony Xperia M2, ktorú môžeme vidieť aj v Orangei a zrejme sa jedná o hit najbližšieho obdobia. Topmodel Samsung Galaxy S5 v Telekome v predajnosti klesá druhý mesiac a padol o jednu priečku nižšie na šieste miesto.  Klesala však celá druhá polovica rebríčka, pričom aj ďalšie tri modely,  Sony Xperia MSony Xperia E1 a Samsung Galaxy S4 mini si zhodne pohoršili o jedno miesto. Čo sa týka zastúpenia výrobcov, Samsung a Sony tu majú po tri modely, LG dva a HTC sa tentoraz musí uspokojiť s jedným.

1. LG L40
2. HTC Desire 300  ↑
3. Sony Xperia M2  N
3. LG L70  ↓
5. Huawei Ascend Y530  N
6. Samsung Galaxy S5  ↓
7. Sony Xperia M  ↓
8. Samsung Galaxy Core Plus  ↓
9. Sony Xperia E1  ↓
10. Samsung Galaxy S4 mini  ↓

V rebríčku najpredávanejších tabletov Telekomu nastala zaujímavá situácia, keďže na prvom mieste máme dva modely, z ktorých sa predal zhodný počet kusov. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite naň postúpil z druhého miesta a Samsung Galaxy Tab 4 10.1 je novinkou. Samsung v rebríčku tento mesiac celkovo dominuje, keďže v ňom má až štyri modely.

1. Samsung Galaxy Tab 4 10.1  N
1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↑
3. Samsung Galaxy Tab 3 10.1  ↓
4. Asus Memo Pad HD7  ↓
5. Samsung Galaxy Tab 3 7.0
 ↓

 

O2

Z O2 nám poskytli tento mesiac rebríček 9 najpredávanejších smartfónov. Najpredávanejším júnovým modelom v O2 je rovnaký smartfón ako v Orangei, teda Samsung Galaxy Trend Plus. Na druhé miesto postúpil Huawei Ascend Y530, ktorý z neho na tretie odsunul Samsung Galaxy S4 mini. Ani v rebríčku O2 nechýba Sony Xperia M2ktorá je tak úspešnou novinkou naraz u všetkých troch našich operátorov. Zastúpenie výrobcov je v rebríčku O2 vyrovnanejšie než u predchýdzajúcich dvoch operátorov, Samsung a Sony tu majú po dva modely, ostatní výrobcovia len po jednom.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Huawei Ascend Y530  ↑
3. Samsung Galaxy S4 mini  ↓
4. LG Optimus L9 II  ↓
5. HTC Desire 310  ↔
6. Sony Xperia L  ↔
7. Sony Xperia M2  N
8. Caterpillar B15  ↓
9. Prestigio Multiphone 5450 DUO  ↓
10.
 –

Najpredávanejším tabletom v O2 je Huawei MediaPad M1 8.0, ktorý na druhé miesto odsunul Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G. O jedno miesto klesol aj Asus Fonepad 7. Aj v rebríčku tabletov O2 sa najviac darí Samsungu, ktorý v ňom má dva modely.

1. Huawei MediaPad M1 8.0  ↑
2. Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G  ↓
3. Asus Fonepad 7  ↓
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  ↔
5. Samsung Galaxy Tab 3 10.1  N

Zdroj: Orange, Telekom, O2

2.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+