MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za siedmy mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

August patrí v Orangei Samsungu. Dva z jeho modelov, Samsung Galaxy Trend Plus a Samsung Galaxy S4 mini si svoju prvú, resp. druhú pozíciu udržali a z piateho na tretie miesto poskočil Samsung Galaxy Core, ktorý z neho odsunul HTC Desire 610. Štvrtým modelom Samsungu je Galaxy S4, ktorý sa do rebríčka vrátil po niekoľkých mesiacoch. Celkom sa darí aj Sony, nádejný model strednej triedy Sony Xperia M2 kráča v šľapajách svojho predchodcu a jeho predaje mu tento mesiac stačili na štvrté miesto. Za zmienku stojí aj Huawei Ascend Y530, keďže smartfóny tohto výrobcu v Orangei často nevidíme. V auguste sa lepšie predávala aj Sony Xperia Z1 Compact, zatiaľ čo v auguste ako novinka debutovala na desiatom mieste, teraz jej patrí siedma priečka. V zastúpení výrobcov vyhráva už tradične tento mesiac opäť Samsung, ktorý má v rebríčku štyri modely, vrátane troch na prvých priečkach. Spokojní však môžu byť aj v Sony, ktoré má medzi najpredávanejšími Android modelmi Orangeu tri smartfóny.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↔
3. Samsung Galaxy Core  ↑
4. Sony Xperia M2  ↑
5. HTC Desire 610  ↓
6. Samsung Galaxy S5  ↔
7. Sony Xperia Z1 Compact  ↑
8. LG L70  ↑
9. Samsung Galaxy S4  N
10. Huawei Ascend Y530  N

V rebríčku tabletov Orangeu z prvého na piate miesto padol Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G a na čele ho vystriedal Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite, ktorý tam postúpil z druhého miesta. Na druhom mieste je teraz ako novinka Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85 a tretie miesto si udržal Huawei MediaPad 7 Youth 2. Po dva modely tak v rebríčku majú Prestigio a Samsung, jeden pridáva Huawei.

1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↑
2. Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85  N
3. Huawei MediaPad 7 Youth 2  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE  N
5. Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G  ↓

 

Telekom

Sony Xperia M2 sa ako novinka minulý mesiac v Telekome umiestnila na skvelom treťom mieste, v auguste však už bola najpredávanejším modelom. Na druhé miesto tak poslala LG L40, ktorému na treťom robí spoločnosť LG L70, čo je pre LG celkom výrazný úspech. Na štvrtom mieste vidíme novinku v podobe HTC Desire 310, pričom sa jedná o jediný model taiwanského výrobcu, ktorý sa tento mesiac dostal v Telekome medzi najpredávanejšie. Piatu a šiestu pozíciu si vymenili Samsung Galaxy S5 a Huawei Ascend Y530. Čo sa týka zastúpenia výrobcov, Samsungu sa v Telekome nedarí až tak ako v Orangei a má tu “len” tri modely. Rovnaký počet ich má aj Sony, LG pridáva ďalšie dva.

1. Sony Xperia M2  ↑
2. LG L40  ↓
3. LG L70  ↔
4. HTC Desire 310  N
5. Samsung Galaxy S5  ↑
6. Huawei Ascend Y530  ↓
7. Sony Xperia M  ↔
8. Sony Xperia E1  ↑
9. Samsung Galaxy Core Plus
 ↓
10. Samsung Galaxy S4 mini  ↔

V rebríčku najpredávanejších tabletov Telekomu si prvé dva modely svoje miesta udržali, na treťom je novinka – Huawei Mediapad 10 Link+. Z pohľadu výrobcov opäť dominuje Samsung, ktorý má v rebríčku tri modely, minulý mesiac to však boli až štyri.

1. Samsung Galaxy Tab 4 10.1  ↔
1. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↔
3. Huawei Mediapad 10 Link+  N
4. Prestigio MultiPad 4 Diamond 7.85  N
5. Samsung Galaxy Tab 3 10.1  ↓

 

O2

V O2 sa nezmenila viac ako polovica rebríčka z minulého mesiaca, konkrétne šesť prvých modelov si udržalo svoje miesto. Najpredávanejším je, podobne ako v Orangei, Samsung Galaxy Trend Plus, nasledovaný Huawei Ascend Y530 a Samsung Galaxy S4 mini. V rebríčku O2 však nájdeme aj taký nevšedný model ako Caterpillar B15, smartfón s odolnou konštrukciou. Ani u O2 nechýba Sony Xperia M2ktorá bola minulý mesiac úspešnou novinkou naraz u všetkých troch našich operátorov a tento mesiac sa jej darí ešte lepšie (hoci v O2 o jednu pozíciu klesla). Zastúpenie výrobcov je v rebríčku O2 vyrovnanejšie než u predchádzajúcich dvoch operátorov, pričom Sony má tri modely, Samsung dva a ostatní nezískali viac než jedno zastúpenie.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Huawei Ascend Y530  ↔
3. Samsung Galaxy S4 mini  ↔
4. LG Optimus L9 II  ↔
5. HTC Desire 310  ↔
6. Sony Xperia L  ↔
7. Caterpillar B15  ↑
8. Sony Xperia M2  ↓
9. Prestigio Multiphone 5450 DUO  ↓
10. Sony Xperia E1  N

Najpredávanejším tabletom v O2 je Huawei MediaPad M1 8.0, ktorý si tak udržal pozíciu najpredávanejšieho tabletu z júla. Ani ďalšie miesta sa však nezmenili a rebríček tak zostáva rovnaký ako minulý mesiac. K dispozícii máme síce rebríček len štyroch najpredávanejších Android tabletov, ale pre zaujímavosť môžeme uviesť, že piatym najpredávanejším je Prestigio Visconte 3G, desať palcový tablet s operačným systémom Windows 8.1.

1. Huawei MediaPad M1 8.0  ↔
2. Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G  ↔
3. Asus Fonepad 7  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  ↔
5. Prestigio Visconte 3G (Windows)  –

Zdroj: Orange, Telekom, O2

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+