MojAndroid

Operačný systém Android Marshmallow vládol rebríčku najpoužívanejších operačných systémov niekoľko mesiacov po sebe. Aktuálne sa však situácia zmenila. Po prvý raz v histórii panuje rebríčku najrozšírenejšieho operačného systému Android Nougat. Ten je medzi nami od augusta 2016. Treba však povedať, že jeho prvenstvo je skutočne veľmi tesné a od predošlého Marshmallow-u ho delili len desatinné miesta. Nougat má podiel 28,5 %, kým Marshmallow 28,1 %. Trojicu najrozšírenejších uzatvára Lollipop, ktorý má 24,6 % zariadení.

Najnovší operačný systém Android 8 Oreo má síce žalostne málo používateľov, no faktom je, že na drvivej väčšine zariadení stále nie je k dispozícii. K “výhram” však patrí to, že prekonal hranicu 1 %, teda beží už na vyše 1,1 % zariadení. Pred mesiacom to bolo len 0,7 %.

Pripomenieme, že Google zbiera štatistiky ohľadom operačných systémov prostredníctvom obchodu Google Play, kam používatelia vstupujú so svojím zariadením vstupujú.

Aký operačný systém máte aktuálne vy na svojich zariadeniach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Denis

  Nougat….šiel by som aj na Oreo ak by bolo k dispozícii ako custom ROM. Hlavne stabilná custom ROM, keďže testovacie zostavy sú k dispozícii. Myslím si, že pár percent prihodí aj to, keď sa Oreo naplno rozšíri prostredníctvom komunít ako XDA.

 • iqlogic3@gmail.com

  Keď je už pár mesiacov vonku jeho nástupca. Smutné…

 • Efan

  Mám 7.0, ale myslím ze na mojom dvojročnom mi4c je to ok, pri nadstavbe miui ani lepší netreba, sedmičku keď som dostal ta asi taká jediná výhoda bola rozdelenie obrazovky na dve časti

 • hrosik

  huawei mate 9 mam uz android 8.0 asi 2 tyzdne.

+