MojAndroid

Operačný systém Android Marshmallow vládol rebríčku najpoužívanejších operačných systémov niekoľko mesiacov po sebe. Aktuálne sa však situácia zmenila. Po prvý raz v histórii panuje rebríčku najrozšírenejšieho operačného systému Android Nougat. Ten je medzi nami od augusta 2016. Treba však povedať, že jeho prvenstvo je skutočne veľmi tesné a od predošlého Marshmallow-u ho delili len desatinné miesta. Nougat má podiel 28,5 %, kým Marshmallow 28,1 %. Trojicu najrozšírenejších uzatvára Lollipop, ktorý má 24,6 % zariadení.

Najnovší operačný systém Android 8 Oreo má síce žalostne málo používateľov, no faktom je, že na drvivej väčšine zariadení stále nie je k dispozícii. K “výhram” však patrí to, že prekonal hranicu 1 %, teda beží už na vyše 1,1 % zariadení. Pred mesiacom to bolo len 0,7 %.

Pripomenieme, že Google zbiera štatistiky ohľadom operačných systémov prostredníctvom obchodu Google Play, kam používatelia vstupujú so svojím zariadením vstupujú.

Aký operačný systém máte aktuálne vy na svojich zariadeniach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+