MojAndroid

Nórska spoločnosť Opera Software sa v mobilnom svete presadila ešte v časoch hlúpych telefónov s podporou java aplikácií so svojou Operou Mini, ktorý komprimoval web stránky cez servery spoločnosti a tým šetril mobilné dáta. Plnohodnotná Opera s vykresľovacím jadrom Prescot bola spočiatku dostupná len pre Windows Mobile a Symbian, pretože Apple svojou politikou nedovoľoval iné prehliadače s iným jadrom než WebKit. Po príchode systému Android sa dostala aj na tento systém. Pred pár rokmi ale podobne ako u desktop verzie prešla z Prescotu na WebKit. Teraz spoločnosť predstavuje jej novú verziu Opera Touch, ktorá by mala zjednodušiť dotykové ovládanie. Darí sa jej to?

Náš tip
Ako sa zbaviť otravných upozornení v Chrome na Androide? | NÁVOD

Ovládajte všetko cez jedno tlačítko

Opera Touch má úplne minimalistický dizajn. Po spustení vidíme na ploche uložené respektíve posledné odkazy na navštívené stránky. Nad nimi sa nachádza lišta s adresným riadkom, tri kategórie (My Flow na prepojenie s desktop Operou, Domov s aktuálnou stránkou a História navštívených stránok), medzi ktorými sa môžete presúvať potiahnutím a taktiež tlačítko pre menu, kde nájdeme otvorené listy a Nastavenia. V nich si môžete zapnúť blokovanie reklám, ochranu pred ťažením kryptomien a hmatovú odozvu.

Podstatné vždy prístupné tlačítko sa nachádza na spodnej časti obrazovky. Vďaka nemu nemusíte na veľkých displejoch jazdiť po celom displeji, čo nebýva najpohodlnejšie. Cez neho môžete napísať webovú adresu bez toho aby ste museli prstom siahať na vrch obrazovky, prepínať sa medzi listami alebo využiť hlasové zadanie adresy. Nič viac Opera Touch neumožňuje. Neuložíte si napríklad ani obrázok z webovej stránky. Samotné súbory z web stránok síce idú, ale prehliadač nemá vlastný download manažér s históriou stiahnutých súborov a ste odkázaní na  tensystémový. Tak ako aj iné verzie Opery, aj táto je dostupná zadarmo v Google Play.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

26.4.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+