MojAndroid

Po vzore viacerých veľkých spoločností, Google nevynímajúc, sa po zmene rozhodla siahnuť aj stará dobrá Opera. Tá sa tak používateľom ukáže nielen v pozmenenom šate, s novým logom, ale ponúkne tiež nový názov. Doteraz totiž využívala pomenovanie Opera Software, tento sa rozhodla zjednodušiť a druhé slovo tak z názvu úplne vypadlo. Opera je po novom Operou hneď z niekoľkých dôvodov.

Jedným z nich je fakt, že vývojári spoločnosti sa chcú viac priblížiť k svojim priaznivcom a úplne im zjednodušiť prácu s ich produktom. Aj preto zjednodušili názov prehliadača do maximálnej možnej miery. Ďalším, nemenej zaujímavým dôvodom, je ten, že Opera sa už dávno nezaoberá len svojim internetovým prehliadačom, druhá časť názvu sa tak javila ako zbytočná.

Nové logo Opery symbolizuje vstupnú bránu, ktorá vás vedie k väčšiemu množstvu prehliadania, objavov, zábavy, odpovedí, komunikácie, či úspory dát.

Opera má, ako už bolo spomenuté, rozbehnutých viacero pomerne zaujímavých projektov. Medzi tie možno zaradiť napríklad Opera Mediaworks, biznisovú spoločnosť, ktorej návštevnosť dosahuje hranicu 800 miliónov používateľov mesačne. Za povšimnutie stojí tiež aplikácia Opery, ktorej počet stiahnutí na všetkých podporovaných platformách prekročil hranicu 350 miliónov. Spoločnosť tiež v nedávnej minulosti získala do svojej moci služby VPN SurfEasy, či Bemobi.

„Dnes vidíme, že Opera je viac, ako internetová spoločnosť poskytujúca svoje bohaté skúsenosti online,“ uviedli zástupcovia spoločnosti vo svojej tlačovej správe.

Ako prvá získala nové logo Opery aplikácia prehliadača Opera mini pre iOS. Prehliadače pre ostatné platformy by sa nového loga mali dočkať už v dohľadnej dobe. Páči sa vám?

Zdroj: Techcrunch

22.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • JaroB

  No chcel som dať chrome zbohom začal som používať Operu asi mesiac…po poslednej aktualizácii prestal fungovať translator som sa znova musel vrátiť na Chrome :/ Neviete o nejakom automatickom translatore ktorý by fungoval aj teraz? Dik

  • smejo

   zeby appka google prekladac?

 • lol

  moze sa premenovat ako chce a do loga si dat aj mariu tereziu, ten chaby 3% podiel na trhu aj tak nezvysi :)

 • cookie

  desktopova Opera 12.16…. to bol Browser :)

 • David Holý

  akože ja osobne si myslím a som si istý že to tak berú všetci, že je proste jedno aké logo, alebo meno budú mať, pokiaľ niekomu nevyhovuje rýchlosť alebo niečo iné tak samozrejme siahne po Google Chrome, Firefox alebo iné, napríklad Maxthon, UC Browser či Torch.

 • LaBrie

  Ja pouzivam Operu uz vyse 15 rokov a zatial som namal nijaky dovod ju vymenit.

+