MojAndroid

Opera je jedným z najpopulárnejších webových prehliadačov nielen pre stolné počítače ale aj pre mobilné zariadenia s operačný systémom Android. Vďaka svojej jednoduchosti a rýchlosti si získala veľa fanúšikov a čo je najlepšie, stále sa zlepšuje. Nová verzia prehliadača Opera Mobile Beta, ktorú môžete stiahnuť na developerskom blogu Opery, prináša najnovšie podporu rozšírení. Spoločnosť tiež sprístupnila pre developerov potrebné API, vďaka čomu budú môcť vytvárať nové pluginy. Zaujímavosťou tejto verzie je aj to, že rozšírenia z Opery pre PC by mali fungovať aj v prehliadači pre Android. Samozrejme nie všetky musia fungovať bezproblémovo a určite sa nájdu aj také, ktoré vôbec nespustíte. Ak by ste nevedeli, s ktorými rozšíreniami začať, Opera odporúča vyskúšať GhosteryLayersGoogle Images DirectHTTP Header alebo tiež LastPass.

Opera upozorňuje, že v beta verzii sa môžu ešte objaviť niektoré chyby a zverejnila zoznam známych problémov, ktoré sa týkajú najmä podpory rozšírení:

  • Rozšírenia využívajúce speed dial nie sú podporované
  • Rozšírenia, ktoré sa spoliehajú na klávesové skratky/ovládanie myšou nemusia správne fungovať
  • Vyskakovacie okná sú otvárané v nových taboch, čo obmedzuje ich funkcionalitu
  • Tlačidlá môžu byť rozmazané na displejoch s vysokým rozlíšením

K dispozícii je na stiahnutie aj emulátor prehliadača, vďaka ktorému si budete môcť novú operu vyskúšať  priamo na vašom PC s OS Windows, Mac OS X alebo Linux. Beta verzia je určená najmä pre developerov, no nič vám nebráni aby ste si ju vyskúšali aj vy. Na Google Play Store sa pravdepodobne v blízkej dobe neobjaví, pretože vývojári potrebujú ešte čas na doladenie detailov a zozbieranie spätných reakcií od svojich beta testerov.

Zdroj: Opera blog

10.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+