MojAndroid

Opera Max je nástroj vhodný pre každého, čo chce pri mobilnom internete ušetriť čo najviac dát. To umožňuje nielen pri prehliadaní internetových stránok, ale napríklad aj pri sledovaní Netflixu alebo Youtube videí. Dnes sa však do popredia derú aj hudobné streamovacie služby, ktoré s obľubou používa čoraz viac ľudí. Nie je však tajomstvom, že práve tieto sú jedným z najväčších žrútov mobilných dát, čo pre niektorých používateľov s malými dátovými balíčkami môže predstavovať problém. S novou verziou Opery Max však svitá na lepšie časy aj im.

Aplikácia vám pomocou kompresie dokáže ušetriť až 50% dát. Fotky, videá a súbory sú pri prenose zmenšené a až potom poslané používateľovi. Komprimácia je pritom nastavená tak, aby používateľ rozdiel v kvalite veľmi nespozoroval. Teraz služba pridáva ďalšiu možnosť šetrenia dát, a to pri používaní streamovacích služieb, či pri počúvaní online rádia. Opera konkrétne spomína služby Slacker Radio, Saavn, Pandora a Youtube Music. Škoda len, že väčšina z týchto služieb nie sú dostupné na Slovensku. V budúcnosti sa však pravdepodobne dočkáme rozšírenia funkcionality aj na ďalšie populárne služby – konkrétne dúfame v pridanie podpory pre Spotify.

Zdroj: slashgear

27.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+