Opera už čoskoro predstaví svoj nový internetový prehliadač pre Android tablety a smartfóny. Volať sa má Opera Ice a svojimi funkciami či vzhľadom má konkurovať takým aplikáciám ako je Chrome od Google alebo Safari od Apple.
Opera Ice je založená na platforme WebKit a bude revolučná najmä svojim ovládaním. Spoločnosť z používateľského prostredia odstránila zbytočné tlačidlá a namiesto nich použila ovládanie pomocou gest. "Ide o plnohodnotný dotykový a pre tablety určený internetový prehliadač", povedal Lars Boilesen, CEO spoločnosti Opera. Na stretnutí, ktoré spoločnosť usporiadala ešte pred Vianocami v minulom roku, bola demonštrovaná beta verzia prehliadača. Pocketlint poskytol z tohto stretnutia aj video, kde môžete vidieť nový vzhľad a ovládanie Opera Ice pomocou gest.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ADZbdxyvoOY
Úvodná obrazovka pozostáva z matice ikon 3x3, ktoré nahradili klasické taby. Vyhľadávanie dostalo interaktívnu podobu a pri zadávaní hľadaného výrazu sa ihneď zobrazujú výsledky z rôznych vyhľadávacích portálov. Pridanie novej záložky na úvodnú obrazovku je otázkou len niekoľkých pohybov prsta po obrazovke.
Novinka od spoločnosti Opera by mala byť demonštrovaná aj na veľtrhu MWC koncom februára. Predpokladáme, že krátko po jej oficiálnom predstavení na tomto podujatí, bude dostupná na stiahnutie aj pre širokú verejnosť.
Zdroj: pocketlint



to je úroveň prezentácie na tom videu, len čo je pravda …
dufam ze to bude prepojené s opera link,inak to nema pre mna význam
Som veľmi zvedavý, lebo ak mám pravdu povedať, mobilná opera má vôbec neupútala (používam radšej stock JB browser a najnovšie beta chrome). A to som desktopový “operák” už nejakých 10 rokov.
Dufam ze to bude lepsie ako aktualne Opera pre android. Co do kvality zobrazovania stranok a rychlosti ziadne vyhrady, ale co do pouzitelnosti aplikacie, napr praca s tabmi, zatvorenie vsetkych tabov okrem aktualneho a pod, to je hroza.
No neviem, ja som zastanca klasiky opera mobile, jediny prehliadac co pouzivam a Pc verzie stranok. neviem preco ale vsetko od chrome az po stock vzdy pri zoome renderuje ci co robi znova stranku, proste najprv je to rozblurovane, a to mi strasne vadi.
:D proste tipek ma kameru jak lusk a vyzera to horsie jak z mobilu :D Na operu ICE som zvedavy lebo zatial som si zvykol na chrome
Skusal som X android browserov,ale Maxton sa mi zda najlepsi.. Ani Delfin neni zly..
A od akej verzie Androidu to pôjde ? Na všetkých alebo z obmedzeniami ako chrome