MojAndroid

Multiplatformový prehliadač Opera v týchto chvíľach oslavuje 300 miliónov svojich používateľov. Nič však týmto číslom nekončí, ale naopak, začína. Opera sa totižto chystá vytvoriť nový internetový prehliadač pre Android a iOS založený na WebKite. Informovala o tom už v januári, pričom zverejnila aj meno svojho projektu – Opera Ice. Príchod tohto prehliadača bol stanovený na koniec februára, čo sa tejto spoločnosti zrejme aj podarí. Nový prehliadač totižto predstaví už na MWC 2013 v Barcelone o niekoľko dní.

opera-ice

Spoločnosť Opera sa ku svojmu pripravovanému prehliadaču a fámoch o tom, že ide len o zavádzanie, vyjadrila nasledovne:

“Opera experimentuje s WebKitom v niekoľkých svojich výskumných a vývojových projektoch. Mnohí z vás mohli do jedného takéhoto projektu pred mesiacom aj nahliadnuť – jeho kódové meno je Ice. Ako poprední inovátori internetových prehliadačov sme radi, že Ice spôsobil taký rozruch. O Ice a iných vzrušujúcich projektoch vás určite budeme informovať v budúcnosti, sme hrdí na náš nový internetový prehliadač Opera pre Android a Opera Web Pass, riešenie platenia za mobilný internet pre operátorov. Tieto dva projekty sú hlavnými lákadlami našej firmy na MWC 2013.” (voľný preklad)

Okrem použitia WebKitu plánuje Opera v budúcnosti aj nový prehliadač pre Android zariadenia a počítače, v ktorom by mal byť použitý projekt Chromium (= rýchlejší, bezpečnejší a stabilnejší prehliadač, pozn. redakcie). Určite sa tešíme na to, čo si pre nás Opera v najbližšej dobe pripravuje a o novinkách tejto spoločnosti vás budeme samozrejme okamžite informovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidCentral

13.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+