MojAndroid

Ak pracujete s mapami a kartografické podklady od Googlu nepovažujete za kvalitné, prípadne hľadáte ich alternatívu, riešením môže byť OpenStreetMap. Otvorený projekt najnovšie prináša možnosť vyhľadania trasy rovnako, ako systém od Googlu, a čo je na tom najlepšie je fakt, že ide o verejný projekt, ktorý môžu vylepšovať samotní používatelia. Poznáte jednosmerku, zákaz vjazdu či kruhový objazd, ktorý na mape nie je? Tak ho tam jednoducho doplňte. Korekciou môžete vylepšiť aj názvy ulíc či bodov na mape, čím pomôžete opäť len komunite.

osm-routing

Ak si chcete novú funkciu v OpenStreetMap vyskúšať, navštívte oficiálny web. Zobrazenie trasy po Slovensku má niekoľko nedostatkov, najmä v názve niektorých ulíc, no je použiteľné. Ak tieto mapy používate už dlhšie, tak nám napíšte, aké s nimi máte skúsenosti.

Zdroj: Engadget

18.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+