MojAndroid

Zdieľanie mobilného internetu z vášho smartfónu či tabletu s ďalšími zariadeniami je vlastnosť, ktorá je pri OS Android často vyzdvihovaná. Túto možnosť využívaj hlavne ľudia, ktorí potebujú neustále pripojenie k internetu, často cestujú a majú neobmedzený dátový paušál od operátora. Zdieľanie internetu je však výborná funckia aj v prípadoch, kedy vám klasický káblový internet “padne” a vy potrebujete súrne získať nejakú informáciu. Odo dnes je zdieľanie internetu medzi viacerými zariadeniami ešte ľahšie. Poďakovať za to môžme tímu Open Garden, ktorý vytvoril rovnomennú aplikáciu pre Android, MacOS aj Windows.

Aplikácia Open Garden bola vytvorená so zámerom zjednodušenia tetheringu internetu. Samotní autori opísali dôvod vzniku svojej aplikácie nasledovne:

“Operátori nám predávajú funkciami nabité smartfóny, v ktorých integrujú Wi-Fi tethering, lebo berú chyby v sieti a celkovo chyby v pripojení k internetu ako fakt, súčasť života. Teraz si predstavte, že by mohli všetky smartfóny využiť ich výkonnostný potenciál na zdieľanie internetu. Výsledkom by bola otvorená záhrada (angl. Open Garden), bez múrov a prekážok. Naše smartfóny by na pripojenie k internetu mohli využiť vždy najbližší prístupový bod, či by to bola 4G sieť iného smartfónu, Wi-Fi hotspot alebo domáca sieť s Wi-Fi routerom. To je svet, ktorý vnímame ako otvorenú záhradu, svet, kde odbúrame chronickú zápchu mobilných sietí…” (veľmi voľný preklad)

  

Čo je na Open garden výborné, je fakt, že nemusíte manuálne nič nastavovať. Stačí, aby ste si nainštalovali na všetkých vašich zariadeniach s OS Android, Windows alebo MacOS Open Garden a zapli pripojenie Bluetooth. Všetko ostatné už prebehne samo a všetky zariadenia si navzájom prepoja pripojenie k internetu. Predstaviť si to môžete ako pavučinu, ktorá je v každom rohu pripojená k nejakému zdroju internetu a v strede sa nachádzajú všetky vaše zariadenia. Jednoduché video nižšie demonštruje, aké prosté je prepojenie vašich zariadení pomocou aplikácie Open Garden.

Hoci je Open Garden ešte stále len v beta verzii, zdieľanie internetu je už funkčné. Niektorí používatelia tvrdia, že im internet cez Open Garden pripojí len vtedy, keď je displej ich Android zariadenia zapnutý, a že internet funguje len v prehliadači Firefox, no budeme radi, ak si Open Garden nainštalujete a vyvrátite tieto tvrdenia. Open garden nie je len výborný nápad a projekt pre budúcnosť, má aj obrovský potenciál a fakt, že je na Google Play Store dostupný zadarmo vám nedáva žiadnu prekážku v tom, aby ste Open Garden vyskúšali. Stiahnuť si ho pre svoje PC môžete na tomto odkaze a do Androidu si Open Garden stiahnete pomocou nášho widgetu nižšie.

Open Garden
Open Garden
Verzia 1.1 (30. 5. 2012)
Veľkosť 600 kB
2.0.1+

Zadarmo

Zdroj: OpenGarden web

13.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+