MojAndroid

Jeden z najobľúbenejších balíčkov aplikácií a služieb Google pre alternatívne ROM Open GApps teraz uľahčil používateľom inštaláciu Google Asistenta. Funkcia bola doteraz sprístupnená iba pomocou úpravy súboru build.prop, do čoho sa púšťali iba tí najskúsenejší používatelia. Open GApps teraz ale umožní použitie Google Asistenta priamo počas inštalácie Google aplikácií.

Náš tip
LG G6 by mal byť po Pixeloch prvým smartfónom s Google Asistentom

Každý si tak bude môcť jednoducho vybrať, či bude chcieť funkciu nainštalovať. Vzhľadom na to, že asistent od Google ešte nie je oficiálne dostupný na iných zariadeniach ako na smartfónoch Google Pixel a Pixel XL, je pravdepodobné, že funkcia nebude fungovať na 100 %. Aj preto majú používatelia na výber.

Ak ale budú chcieť novinku otestovať, teraz tak môžu spraviť oveľa jednoduchšie. Nová možnosť je v Open GApps dostupná v najnovšej verzii od 3. februára.

Zdroj: XDA via Android Community

6.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+