MojAndroid

Subpriestorový komunikátor z kultového seriálu Star Trek, ktorý slúžil samozrejme na komunikáciu na veľké vzdialenosti alebo aj na zameriavanie transportných lúčov si už môžete predobjednať, teda aspoň v podobe, ktorá odpovedá aktuálnemu storočiu. Na trhu sa totižto objavilo zariadenie s názvom Onyx od startupu OnBeep, ktoré napodobňuje komunikačné odznaky z filmu.

Zariadenie, ktoré sa bude predávať za 99 amerických dolárov je možné spárovať so svojim smartfónom pomocou technológie Bluetooth, vďaka čomu využíva pripojenie do internetu, či už cez operátora alebo Wi-Fi. Malé okrúhle zariadenie je možné pripnúť na oblečenie a komunikácia sa aktivuje podržaním veľkého stredného tlačidla. Hlas používateľa sa prostredníctvom internetu posiela na servery výrobcu, odkiaľ je smerovaný do ostatných zariadení pripojených do skupiny prostredníctvom mobilnej aplikácie. Komunikáciu v skupine tak počujú všetci účastníci, no vytvoriť je samozrejme možné aj privátne skupiny v prípade potreby.

static.squarespace

Výhodou Onyxu oproti tradičným vysielačkám je, že nie ste obmedzení vzdialenosťou a neruší vás zlá kvalita hlasu. Naopak je nutné, aby používatelia mali pri sebe smartfón s aktívnym pripojením do internetu. Zaradenie produktu bude však zložité vzhľadom na veľké množstvo mobilných aplikácií, ktoré umožňujú hlasovú komunikáciu priamo zo smartfónov a to bez toho, aby ste si museli zakúpiť dodatočný hardvér. Cez tieto je naviac možné posielať obrázky, videá prípadne iné súbory, čo Onyx samozrejme neponúka.

Viac informácií sa dozviete na domovskej stránke produktu onbeep.com.

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+