MojAndroid

OnLive Desktop po svojej premiére na tabletoch iPad je už dostupný aj na Android Markete. Táto aplikácia bude na vašom tablete virtualizovať operačný systém Windows 7 z počítačov prostredníctvom novej cloudovej služby OnLive. Podobne ako originálna aplikácia OnLive streamuje PC hry do tabletu, Onlive Desktop streamuje plochu operačného systému Windows 7. Vďaka aplikácii môžete využívať skoro všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí pri Windows OS a to vrátane softvérovej výbavy. Tá sa odlišuje podľa aktuálne zakúpeného balíka OnLive Desktop.

Free verzia ponúka prístup k programom ako napríklad Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint), Kalkulačka, Maľovanie, Notepad, Wordpad, Adobe Reader, Windows Media Player a ponúka tiež 2GB cloud úložného priestoru. Plus verzia (4,99$/mesiac) ponúka navyše aj plnohodnotné prehliadanie internetu cez Internet Explorer s uploadom až 100Mbps a tiež prístup k službe Dropbox. Služba vo verzii Pro  (9,99$/mesiac) ponúka namiesto 2GB až 50GB úložný priestor a možnosť inštalovať vlastné programy, ktoré však musia byť na tzv. bielom liste.

Funkcie
• Prehliadanie, editovanie a vytváranie dokumentov prostredníctvom aktuálnej verzie Microsoft® Office Word, Excel a PowerPoint
• Jednoduchý transfer súborov medzi OnLive Desktop a ostatnými zariadeniami
• Vysoký výkon a neustály prístup k PC aplikáciám
• animácie a video bez zasekávania
• Kompatibilita s väčšinou Bluetooth klávesnícami a myšami (len ľavý klik)

Čo je na tejto službe a aplikácii Onlive Desktop najlepšie? Sú dostupné úplne zadarmo a kompatiblné so všetkými zariadeniami s uhlopriečkou displeja väčšou ako 7 palcov a s operačným systémom Android 2.3 Gingerbread a vyšším. Predtým ako začnete aplikáciu využívať zaregistrujte sa na desktop.onlive.com. Samotná aplikácia je dostupná aj priamo na Android Markete, no ako to býva zvykom nie je ju možné stiahnuť zo Slovenka. Môžete však použiť Market Enabler ale najjednoduchšie bude, ak použijete niektorý z nižšie uvedených odkazov.

 

OnLive Desktop
OnLive Inc.
Verzia 1.0 (1. 3. 2012)
Veľkosť 2,2 MB
2.3+

Zadarmo

Zdroj: androidpolice.com

2.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+