MojAndroid

Onion Omega2 je najnovším prírastkom do rodiny zariadení typu Raspberry Pi. Omega2 je pokračovateľom minuloročného modelu, ktorý sa vyznačoval miniatúrnymi rozmermi, rozšíriteľnosťou a nízkou cenou. Iným nie je ani nástupca, ktorý sa podobne ako Raspberry Pi Zero, predáva len za 5 dolárov. Je tak dostupný skutočne pre každého a podobne ako Raspberry, aj Onion dúfa, že vďaka nízkej cene si tento miniatúrny PC budú ľudia kupovať ku každému svojmu projektu.

omega web

Za 5 dolárov získate zariadenie s 580 MHz procesorom, 64MB pamäte RAM a 16 MB úložného priestoru. Ak je vám to málo, tak si môžete priplatiť 4 doláre za verziu Plus, pri ktorej získate dvojnásobnú RAM aj internú pamäť. Pre porovnanie, Raspberry Pi Zero ponúka 1GHz procesor a až 512 MB RAM, na druhej strane, oproti Omega2 mu chýba vstavané WiFi. Raspberry sa môže pochváliť tiež HDMI výstupom, vďaka čomu bude vhodnejší pre niektoré typy projektov. Onion sa zas chváli vlastnou cloud službou, ktorá ho umožňuje ovládať aj cez webový prehliadač + nechýbajú ani najrôznejšie API a podpora aplikácií. Každý teda ponúka svoje výhody aj nevýhody a bude určený pre konkrétne účely.

Výrobca na Kickstarteri demonštruje Omega2 ako miniatúrny PC, ktorý môže ovládať napríklad zapnutie svetiel, ich farbu, alebo poslúži ako WiFi media server. Jednoducho je určený pre stále rozšírenejší Internet vecí. Za príplatok 15 dolárov je k dispozícii aj niekoľko doplnkových modulov, vrátane batérie a Arduino doku. Omega2 si v prípade záujmu môžete predobjednať na stránke Kickstarter.

https://www.youtube.com/watch?v=tRPjpaLiXfc

16.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+