MojAndroid
Slavo Dzuričko 11.10.2017

Čínsky výrobca OnePlus bol známy tým, že dával veľký dôraz na podnety svojich zákazníkov a snažil sa ich vo svojich smartfónoch aj implementovať. Teraz však prichádza nelichotivá správa, ktorá hovorí, že práve spoločnosť OnePlus zoskupuje citlivé dáta používateľov, ktoré sú dokonca prepojené so sériovým číslom daného výrobku.

Náš tip
Takto má vyzerať OnePlus 5T. Tenučké rámiky a pomer strán 18:9

Chris D. Moore vydal komplexný príspevok, ktorý podrobne popisuje jeho vlastné objavy. Zistenia a objavené skutočnosti boli demonštrované na smartfóne OnePlus 2 a tak aktuálne nie je jasné, či podobné príznaky vykazuje aj smartfón OnePlus 3T alebo OnePlus 5.

Príliš veľa informácií

V každom prípade, Moore zistil, že v rámci zbieraných údajov nechýbali: IMEI číslo, MAC adresy, názvy mobilných sietí, Wi-Fi SSID a sériové číslo telefónu. Dokonca zistil, že časové znaky signalizovali, kedy boli jednotlivé aplikácie otvorené a zatvorené – označené sériovým číslom svojho zariadenia. Je to príliš veľa informácií, ktoré sa zhromažďujú, najmä ak sa to dá sledovať spätne na sériové číslo telefónu. V januári požiadal spoločnosť OnePlus o informácie, ako zakázať zhromažďovanie údajov. Svoje poznatky zverejnil tiež na Twitteri.

Spoločnosť OnePlus poskytla vyhlásenie o zozbieraných informáciách. Vyjadrenie znelo nasledovne: „Bezpečne prenášame analýzy v dvoch rôznych prúdoch cez HTTPS pripojenie na server Amazon. Prvým prúdom je analytika používania, ktorú zhromažďujeme, aby sme mohli presnejšie vyladiť náš softvér podľa správania používateľa. Tento prenos aktivity využitia je možné vypnúť pomocou navigácie na „Nastavenia“ -> „Rozšírené“ -> „Pripojte sa k programu skúseností používateľov“. Druhým prúdom sú informácie o zariadeniach, ktoré zhromažďujeme, aby sme poskytli lepšiu podporu po predaji nášho zariadenia.“

Náš tip
OnePlus 3 a 3T dostávajú objemnú aktualizáciu na Oxygen OS 4.5.0. Toto prináša

Aký máte názor na podobné zoskupovanie dát od výrobcov smartfónov? Súhlasíte s týmto krokom OnePlus alebo vám prekáža? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

11.10.2017
 • Jefficko

  Celkom hnus.

 • Lalo

  Je dosť naivné myslieť si že mobily sú anonymné. Len pripomeniem, že aj ostatné vačsie spoločnosti mali podobne problemy. Máme tiež OPT, síce už na Lineage, ale netrápi ma to.

 • SimSon

  Smarjajozef, to je zase objav. Ukazte mi firmu, ktora to nerobi! Prakticky kazdy take informacie zbiera, pretoze maju vysoku hodnotu! Riesenie je jednoduche: preflashnut na daku custom-verziu, a je po probleme…

  • Rastislav Salamon

   a aku mas zaruku ze tato to nerobi

   • SimSon

    Tu ze si stahujem zdrojak, a kompilujem si sam.

 • Jefficko

  Da sa to vypnut cez ADB

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+