MojAndroid

Čínsky výrobca OnePlus bol známy tým, že dával veľký dôraz na podnety svojich zákazníkov a snažil sa ich vo svojich smartfónoch aj implementovať. Teraz však prichádza nelichotivá správa, ktorá hovorí, že práve spoločnosť OnePlus zoskupuje citlivé dáta používateľov, ktoré sú dokonca prepojené so sériovým číslom daného výrobku.

Náš tip
Takto má vyzerať OnePlus 5T. Tenučké rámiky a pomer strán 18:9

Chris D. Moore vydal komplexný príspevok, ktorý podrobne popisuje jeho vlastné objavy. Zistenia a objavené skutočnosti boli demonštrované na smartfóne OnePlus 2 a tak aktuálne nie je jasné, či podobné príznaky vykazuje aj smartfón OnePlus 3T alebo OnePlus 5.

Príliš veľa informácií

V každom prípade, Moore zistil, že v rámci zbieraných údajov nechýbali: IMEI číslo, MAC adresy, názvy mobilných sietí, Wi-Fi SSID a sériové číslo telefónu. Dokonca zistil, že časové znaky signalizovali, kedy boli jednotlivé aplikácie otvorené a zatvorené – označené sériovým číslom svojho zariadenia. Je to príliš veľa informácií, ktoré sa zhromažďujú, najmä ak sa to dá sledovať spätne na sériové číslo telefónu. V januári požiadal spoločnosť OnePlus o informácie, ako zakázať zhromažďovanie údajov. Svoje poznatky zverejnil tiež na Twitteri.

Spoločnosť OnePlus poskytla vyhlásenie o zozbieraných informáciách. Vyjadrenie znelo nasledovne: “Bezpečne prenášame analýzy v dvoch rôznych prúdoch cez HTTPS pripojenie na server Amazon. Prvým prúdom je analytika používania, ktorú zhromažďujeme, aby sme mohli presnejšie vyladiť náš softvér podľa správania používateľa. Tento prenos aktivity využitia je možné vypnúť pomocou navigácie na “Nastavenia” -> “Rozšírené” -> “Pripojte sa k programu skúseností používateľov”. Druhým prúdom sú informácie o zariadeniach, ktoré zhromažďujeme, aby sme poskytli lepšiu podporu po predaji nášho zariadenia.”

Náš tip
OnePlus 3 a 3T dostávajú objemnú aktualizáciu na Oxygen OS 4.5.0. Toto prináša

Aký máte názor na podobné zoskupovanie dát od výrobcov smartfónov? Súhlasíte s týmto krokom OnePlus alebo vám prekáža? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

11.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+