MojAndroid

Spoločnosť OnePlus je okrem iného známa aj svojim systémom, ktorý ponúka v smartfónoch svojej značky. Od pôvodného Cyanogen Mod sa dostala k vlastnému Oxygen OS. Ten funguje na zariadeniach v Európe či v Amerike, no v Číne majú zariadenia OnePlus systém Hydrogen OS. Aj tento rozdiel sa podpísal pod to, že výrobca nepatrí medzi tých, ktorí ponúkajú aktualizácie najrýchlejšie. To by sa ale zlúčením dvoch systémom malo zmeniť.

OnePlus 3 1

Kým európska ROM Oxygen OS pripomína čistý Android, čínsky Hydrogen OS skôr pripomína prostredie iOS, čo je na tamojšom trhu úplným štandardom. Dva tímy, ktoré stoja za vývojom týchto systémov, by sa teraz ale mali spojiť, vďaka čomu by sa mali urýchliť aktualizácie s novými verziami systému Android.

Náš tip
UNBOXING | Testujeme OnePlus 3

Na druhej strane, je pravdepodobné, že výsledkom tohto spojenia bude viac prispôsobená ROM, ktorá fanúšikom čistého Androidu nebude veľmi voňať. Prvé výsledky tohto zlúčenia už môžeme vidieť v najnovšej verzii systému Oxygen OS, no zmien zatiaľ ešte nie je až tak veľa. Uvidíme, čo ďalšie táto fúzia prinesie a či sa mnohí európski a americkí používatelia nezačnú obracať na alternatívne ROM, ktorých je pre telefóny OnePlus k dispozícii dostatok.

Zdroj: XDA blog via Android Police

6.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • ccc01

  Vodík a kyslík, to bude bomba..

  • koso

   neboj nemaju baterie od samsungu

 • Patrik

  pri najhoršom to istí Cyanogen :)

 • Tošo

  Zbohom Oxygen OS ako čistý android s malými vylepšeniami… Už teraz sa OOS 3.5 začína trošku podobať na Hydrogen OS ?

+