MojAndroid

Potom, čo sa pred pár dňami prevalila na Internete informácia, že výrobca smartfónov, OnePlus, zbiera citlivé údaje, firma nakoniec nakoniec upraví svoju politiku a ponúkne používateľom možnosť odhlásiť sa z odoberania dát v Setup wizard.

Chris Moore minulý týždeň odhalil, že čínsky výrobca zbiera osobné údaje svojich používateľov, a to dokonca aj také citlivé informácie ako telefónne čísla, MAC adresy a Wi-Fi. Teoreticky by na tom nič nebolo zlé, ale OnePlus tieto údaje zbieral bez povolenia od používateľov. Spoločnosť k tejto kauze povedala, že firma zbierala údaje kvôli lepšej popredajnej podpore.

Toto odôvodnenie však nestačilo zákazníkom a okamžite sa spustila veľká vlna kritiky. Vďaka kritike sa CEO OnePlus, Carl Pei, rozhodol upraviť politiku zbierania informácií.

Vyjadril sa, že do konca októbra poskytnú všetky zariadenia, ktoré bežia na OxygenOS, možnosť zrušiť zbieranie údajov počas registrácie v Setup wizard. Okrem toho pridajú aj dohodu o zmluvných podmienkach a nebudú zbierať citlivé informácie ako telefónne čísla, MAC adresy a Wi-Fi.

Registrovaní používatelia môžu túto funkciu vypnúť v nastaveniach, v sekcii rozšírené a následne vybratím možnosti pridať sa do užívateľského programu.

Zdroj: Android Authority

16.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+