MojAndroid

Takmer každý rok počúvame o vývoji nejakej novej prelomovej batérie, ale jej uvedenie na trh je väčšinou v nedohľadne. To však nie je prípad čínskej spoločnosti OnePlus. Tá sa podľa portálu GSMArena pochválila novou technológiou batérie a už je aj potvrdené, že sa s ňou čoskoro stretneme v jej smartfóne.

Väčšia kapacita pri rovnakých rozmeroch

OnePlus na novej technológii batérií úzko spolupracuje so spoločnosťou CATL a nazýva ju OnePlus Glacier Battery. Namiesto grafitovej má novinka uhlíkovo-kremíková anódu, vďaka čomu sa môže pochváliť v súčasnosti najvyšším obsahom kremíka (6%). Samotná kapacita je 763 Wh/L, čo je o 23,1 % viac ako v prípade batérií s grafitovými anódami.

OnePlus Glacier Battery
Rozdiel v hrúbke batérií novej a starej technológie | Zdroj: GSMArena.com

Výrobca má už pre smartfóny aj pripravený tento typ batérie vo verzii s kapacitou 6100 mAh a podporou 100 W nabíjanie, ktoré ju kompletne nabije za 36 minút. A v čom tkvie teda hlavná výhoda novej technológie? V tom, že táto batéria s kapacitou 6100 mAh je tenšia než grafitová batéria s kapacitou 5000 mAh.

OnePlus Ace 3 Pro
OnePlus Ace 3 Pro | Zdroj: GSMArena.com

Vďaka tomu môže výrobca buď zariadenie stenčiť alebo mu dať väčšiu výdrž. A práve pre druhú možnosť sa výrobca rozhodol pre model OnePlus Ace 3 Pro, ktorý bude prvým smartfónom s technológiou OnePlus Glacier Battery. Jeho predošlá generácia mala totiž kapacitou  batérie 5000 mAh a v prípade novej to bude spomínaných 6100 mAh.

Zlepší sa aj životnosť

Nová technológia však prináša vylepšenie aj v životnosti. Po 4 rokoch používania by mala byť kapacita akumulátora stále nad 80 % pôvodnej kapacity. Majiteľ smartfónu ho nebude musieť tak často posielať do servisu k výmene batérie, čo bude mať pozitívny vplyv na jeho peňaženku a aj životné prostredie.

Náš tip
WhatsApp zjednoduši prenos histórie na nové zariadenie
22.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+