MojAndroid

Prvý smartfón spoločnosti OnePlus, ktorú vedú bývalí zamestnanci HTC sa dočkal veľkého záujmu fanúšikov Androidu hlavne pre výbornú hardvérovú výbavu za skvelú cenu. Od vydania si vyslúžil prezývku “zabijak vlajkových lodí” a recenzie boli aj u nás viac než pozitívne. Od predstavenia však ubehlo už takmer 7 mesiacov takže sa pomaly začínajú vynárať prvé informácie o pripravovanom nástupcovi OnePlus 2. Používatelia majú vysoké nároky a ich splnenie bude kľúčové pre úspech novinky na trhu.

Najnovšie úniky informácií spomínajú prítomnosť výkonného čipu Qualcomm Snapdragon 810, až 4GB operačnej pamäte RAM alebo batérie s kapacitou 3300mAh. Nový model OnePlus Two si podľa všetkého zachová rovnakú veľkosť displeja 5,5-palcov, hoci sa našlo mnoho používateľov, ktorí sa sťažovali na zbytočne veľký displej a s tým súvisiace náročnejšie používanie jednou rukou. Spoločnosť tento problém zrejme vyrieši zmenšením fyzických rozmerov tela zariadenia použitím displeja s menším rámikom. Zmeny sa však dočká rozlíšenie displeja, ktoré by malo byť zvýšené až na 2K teda 2560 x 1440 pixelov.

S čím však mnohí nebudú súhlasiť je systém pozvánok, ktorý má byť podľa CEO spoločnosti opäť použitý pri predaji OnePlus Two. Záujemcovia o nový model tak budú musieť čakať na špeciálne akcie alebo hľadať ľudí, ktorí im pozvánku venujú. Bežnou praktikou v prípade prvého modelu bol dokonca predaj pozvánok, čím sa len zbytočne navyšovali náklady na jeho kúpu.

Hoci nie je možné potvrdiť vierohodnosť uvedených informácií, OnePlus Two bude jednoznačne pozoruhodné zariadenie, ktoré bude opäť bojovať s tými najlepšími modelmi na trhu. Jeho predstavenie predpokladáme v druhom alebo treťom kvartáli v tomto roku.

Zdroj: androidcommunity

20.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+