MojAndroid

Ako už spoločnosť OnePlus v minulosti potvrdila, pracuje na svojej vlastnej smart televízii. Tá je už v príprave pomerne dlho, pričom úplne prvé správy o nej pochádzajú ešte z minulého roka. Len nedávno bol ale samotným výrobcom oficiálne potvrdený mesiac, v ktorom bude jeho vôbec prvá televízia oficiálne predstavená. Stať sa tak má v septembri.

Viacero uhlopriečok a umelá inteligencia

No a hoci doterajšie správy spomínali len jednu televíziu, zdá sa, že ich bude predstavených hneď niekoľko. Ako informoval The Verge, dočkať by sme sa totiž mali viacerých verzií, ktoré budú disponovať rôznymi uhlopriečkami, ale aj rôznymi typmi zobrazovacích panelov. Konkrétne sú v hre LCD televízie a OLED televízie s uhlopriečkou od 43 do 75 palcov.

Všetky modely budú bežať na upravenej verzii systému Android. Budú tieť vystupovať pod spoločným názvom OnePlus TV a zároveň budú disponovať rovnakým logom. To si môžete prezrieť na gife uvedenom nižšie. CEO spoločnosti, Pete Lau, sa už v minulosti viackrát nechal počuť, že televízie od OnePlus vyplnia poriadnu dieru na trhu.

Oneplus TV logo

Majú totiž disponovať jedinečnou umelou inteligenciou, ktorá ich v porovnaní s priamou konkurenciou posadí na koňa. Výrobca, ktorý je zatiaľ známy najmä svojimi smartfónmi OnePlus 6t či OnePlus 7 Pro, tak môže zasadiť svojim súperom poriadnu ranu. Konkrétne by sa rád dotiahol najmä na Xiaomi, ktoré produkuje smart televízie už od roku 2013.

Náš tip
Xiaomi Mi TV 4S prichádza s 50″ 4K HDR obrazovkou

Ich hlavným lákadlom je však nízka cena, ktorou televízie od OnePlus zrejme disponovať nebudú. Podľa doposiaľ získaných informácií budú tieto zariadenia disponovať špecifikáciami vlajkovej lode a za tie si výrobca necháva už aj patrične zaplatiť. Ďalšia vec je, že nie je isté či sa po oficiálnom predstavení tieto televízie dostanú aj k nám. Všetko podstatné sa ale dozvieme už čoskoro.

14.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+