MojAndroid

Spoločnosť OnePlus včera predstavila svoju vlajkovú loď pre rok 2018, o ktorej sme podrobne písali v našom článku. A neboli to len zariadenia, ktoré spoločnosť predstavila. Spolu s predstavením modelu OnePlus 6 boli zverejnené aj nové tapety.

Tapeta ako umelecké dielo

Spoločnosť OnePlus nenechala nič na náhodu a návrh tapiet zverila do rúk švédskemu dizajnérovi a ilustrátorovi Hampusovi Olssonovi. Spolupráca medzi OnePlus a Olssonom nie je ničím prekvapivým. Pozadia z jeho dielne boli súčasťou už modelu OnePlus 2. A nie je to len spoločnosť OnePlus, ktorá Olssona spája so svetom Androidu. Tento známy dizajnér má za sebou celý rad zaujímavých projektov. Ak vám vraví niečo pojem Paranoid Android, tak vedzte, že autorom pozadí pre túto alternatívnu ROM je taktiež Hampus Olsson.

Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!

Náš tip
Hampus Olsson prináša 4K tapety zo smartfónu OnePlus 5. Stiahnite si ich aj vy!

Prvotné návrhy obsahovali pre Olssona charakteristické výrazné ťahy štetcom. Tie boli vo finále odstránené a tapety tak majú jednoduchší a príjemnejší dizajn, ktorý vyzdvihuje minimalistické rámiky displeja a na ikony nepôsobí rušivo. Ak ste zvedaví ako vyzerali prvotné návrhy, sledujte Olssonov Instagram a dozviete sa viac. Dizajnér pre nás chystá aplikáciu Abstruct (zatiaľ len v podobe webstránky), ktorá vyjde už čoskoro a ako prví si ju budeme môcť stiahnuť my, používatelia zariadení s operačným systémom Android.

Nové tapety navrhnuté pre OnePlus 6 si môžete stiahnuť v rozlíšeniach 2K (1080 x 2280) a 4K (2160 x 4560). Tapety v rozlíšení 2K sú alternatívne doplnené o motto Never Settle. Všetky tapety sú orientované na výšku a z toho dôvodu nie sú vhodné pre použitie s rolovacím efektom.

–> Stiahnuť tapety pre smartfón OnePlus 6 <–

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+