MojAndroid

Čínsky OnePlus vstúpil na trh v roku 2014 so svojím prvým smartfónom OnePlus One. Od toho času sme sa dočkali už šiestich generácií smartfónov. Najnovšie informácie však hovoria o tom, že výrobca predstavuje prvotinu aj v segmente Smart TV.

OnePlus je technologickej verejnosti známy ako “zabijak vlajkových lodí”, tj. jeho zariadenia ponúkajú vynikajúci pomer ceny a výkonu. Jeho najnovším zariadením je OnePlus 6, ktorý sa predáva najlepšie v histórii spoločnosti. O pár týždňov by sa mal dočkať svojho nástupcu v podobe vylepšenej verzie OnePlus 6T so snímačom odtlačkov implementovaným priamo v displeji. Podľa najnovších informácií sa však zdá, že nová verzia aktuálnej vlakovej lode nie je jediným zariadením, na ktorom spoločnosť urputne pracuje.

Jeden zo zakladateľov spoločnosti, Pete Lau, sa pre portál businessinsider vyjadril, že OnePlus pripravuje vlastnú Smart TV. Ako už býva u spoločnosti zvykom, dôraz bude kladený na výkon, optimalizáciu a dizajn. To všetko má byť zabalené v prijateľnej cenovke.

Samotný Lau pomenoval televíziu OnePlus TV a podľa neho zaplní dieru na trhu, a to z dôvodu, že súčasní výrobcovia Smart TV podľa neho dostatočne nevyužili možnosti integrácie umelej inteligencie a internetu. Spomína sa aj podpora virtuálneho asistenta a jednoduché prepojenie s vaším smartfónom.

Podľa slov zakladateľa by mohla byť nová OnePlus TV predstavená niekedy v roku 2019. Keďže trh so Smart TV nenapreduje podobne závratným tempom ako ten so smartfónmi, Lau prisľúbil pravidelné aktualizácie v dĺžke celých 5 rokov.

Potešil vás krok spoločnosti OnePlus? V každom prípade ide o veľký akt, ktorým sa OnePlus odpúta od jednostranného zamerania na smartfóny a príslušenstvo.

18.9.2018
Zdroj: Oneplus via engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+