MojAndroid

Čínsky tech gigant OnePlus uskutočnil študiu, v ktorej sa zistilo, že mladí ľudia z Veľkej Británie trpia frustráciou z “pomalého internetu”. Pomalé pripojenie na internet a rýchlosť sťahovania boli mladými ľuďmi z prieskumu považované za najviac frustrujúce prvky ich života.

Dve pätiny zúčastnených “mileniálov” v prieskume uviedli, že dnešný digitálny svet, v ktorom je väčšina prilepená k svojim smartfónom, ich vedie k prejavom syndrómu vyhorenia. Medzi tieto prejavy možno zaradiť únavu, nespavosť či úzkosť. Takmer polovica ľudí vo veku od 16 do 24 rokov uviedla, že by chcela znížiť množstvo času stráveného “pozeraním na obrazovku”.

Mileniáli volajú o pomoc?

“Mladšie generácie sú kompletne obklopené technológiami a ozývajú sa, že už potrebujú prestávku.”

Kate Parkyn, vedúca OnePlus pre európsku stratégiu a marketing v Spojenom kráľovstve.

Výsledky prieskumu prichádzajú krátko po správe, že kongres Spojeného kráľovstva zvažuje návrh zákona, ktorý obmedzí spoločnosti pôsobiace v oblasti sociálnych médií vo využívaní “ľudskej psychológie na obmedzovanie slobody voľby”. Ide o taktiky, pomocou ktorých zostávajú pripojený na sociálnej sieti dlhšie, ako napríklad nekonečné “scrollovanie” alebo samoprehrávajúci sa obsah, ktorý nie je funkciou služby.

Prieskum je propagáciou OnePlus Zen módu

V minulosti sa už objavilo veľa správ upozorňujúcich na nebezpečenstvo závislosti na smartfónoch, najmä medzi mladými ľuďmi a deťmi. Spoločnosti to viedlo k zavedeniu funkcií, ako je napríklad Digital Wellbeing od Googlu, či Screen Time od Applu. Tieto funkcie kontrolujú používateľov a čas, ktorý strávia používaním svojich zariadení alebo umožnia nastaviť časové limity pre používanie vybraných aplikácií.

Jedným z dôvodov, prečo spoločnosť OnePlus vôbec spustila takýto prieskum, bola propagácia Zen módu ich smartfónov. Zen režim obmedzuje funkcie zariadenia na 20 minút, čo používateľom umožní dať si pauzu od interakcie so svojími telefónmi.

Náš tip
ActionDash: Obdoba Digital Wellbeing pre každé Android zariadenie
8.8.2019
Zdroj: techspot.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+