MojAndroid

Áno, čítate správne. Niektorými milovaná, inými nenávidená spoločnosť OnePlus konečne sprístupní klasické objednávky pre svoj smartfón OnePlus One. Ten patril medzi najočakávanejšie smartfóny tohto roku. Bol prezentovaný ako “zabijak vlajkových lodí” a za zlomkovú cenu mal ponúknuť prémiové špecifikácie a vynikajúci užívateľský zážitok. To všetko by bola pravda, nebyť unikátneho pozvánkového systému, ktorý prakticky zaručil pár stoviek šťastných majiteľov a tisíce nahnevaných fanúšikov.

Získať pozvánku na kúpu smartfónu bolo spočiatku veľmi náročné, neskôr pomerne jednoduché, no stále šlo o komplikácie, ktoré pri bežnom nakupovaní nezažijete. Zdá sa, že je tomu koniec a od októbra bude možné kúpiť si smartfón klasickou cestou. Treba podotknúť, že tento systém mal pre spoločnosť veľkú výhodu. Keďže ide o začínajúcu spoločnosť a jej úplne prvý výrobok, bolo ťažké predpokladať, koľko zákazníkov si skutočne nový smartfón zakúpi. Postupné objednávky a dopredu oznámený počet pozvánok umožnil spoločnosti vyrábať smartfón v menších dávkach s takmer nulovými skladovacími nákladmi. OnePlus One však zožal veľký úspech a aj niekoľko mesiacov po predstavení smartfónu stále čaká množstvo fanúšikov na možnosť zakúpiť si ho.

oneplus-1

Od októbra to už zrejme bude konečne možné, aj keď pozvánkový systém nezmizne úplne, no jeho prítomnosť bude konečne dávať ozajstný zmysel. Systém bude fungovať tak, že OnePlus spustí niekoľkokrát limitovaný predaj smartfónu. Vtedy bude možné zakúpiť si nový smartfón, pričom nebude limitovaný počet objednávok. Ak bude uskutočnených viac objednávok, ako počet pripravených smartfónov, zvyšné objednávky sa automaticky zmenia na predobjednávky. Zákazníci však na to budú upozornení, pričom ešte pred zaplatením smartfónu im bude poskytnutý približný čas dodania smartfónu. Tak bude možné rozhodnúť sa, či to zákazníkom stojí za čakanie, alebo nákup zrušia. Predobjednávku bude tiež možné zrušiť po zaplatení, ak zmeníte svoj názor a na smartfón viac nebudete chcieť čakať.

Náš tip
RECENZIA | OnePlus One – multifunkčný nástroj za bagateľ

Zaujímavé je aj to, že OnePlus One bude aj naďalej možné kúpiť pomocou pozvánok. Ak pozvánku obdržíte, automaticky preskočíte rad čakateľov s predobjednávkami a smartfón si môžete ihneď zakúpiť aj v prípade, že oficiálnou cestou už nie je dostupný. Takto dáva pozvánkový systém oveľa väčší zmysel. Možnosť zakúpiť si smartfón priamo určite poteší množstvo fanúšikov, aj keď je veľmi pravdepodobné, že mnohí už čakanie nevydržali a kúpili si iný smartfón. Ostáva dúfať, že spoločnosť sa z toho poučí a ďalší model bude dostupný vo väčšom množstve hneď od začiatku. V dnešnej dobe, keď je predstavená vlajková loď takmer každý týždeň, je niekoľkomesačné čakanie na smartfón naozaj nemysliteľné.

Zdroj: OnePlus via GSMarena

19.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+