MojAndroid

Android smartfón OnePlus One, ktorý získal označenie ako najlepšie vybavený Android s cenou pod 300€ zrejme všetci dobre poznáte. Výrazným prvkom modelu je výkonný procesor Snapdragon 801, ktorý poskytuje dostatok výkonu pre všetky možné aplikácie alebo hry. V najnovšej reklame sa však spoločnosť Qualcomm rozhodla poukázať na iný kladný aspekt nového čipu a tým je jeho nízka spotreba energie. Svetoznámy výrobca čipov si na svoj test vybral práve OnePlus One s 3100 mAh batériou a svojim fanúšikom ukazuje, ako dlho dokáže smartfón pripojený k audio zostave prehrávať hudbu. Výsledok vás prekvapí.

OnePlus One vydrží pri plnom nabití batérie prehrávať hudbu celých 60 hodín. V bežných podmienkach ale až tak dobrý výsledok nedosiahnete. Smartfón nebol totižto pri testovaní pripojený k Internetu a nebola v ňom vložená ani SIM karta. Výsledok testu je aj napriek tomu pozoruhodný.

Schopnosť smartfónu prehrávať hudbu počas 60 hodín je čiastočne pripisované veľkej batérii, ale aj signálovému procesoru “Hexagon”, ktorým je vybavený čip Snapdragon 801. Ten by mal premostiť výpočty potrebné pre spracovanie hudby z energeticky náročného CPU a vykonať ich vo vlastnej réžii.

Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+