MojAndroid

OnePlus pokračuje vo vylepšovaní svojho nedávno predstaveného smartfónu OnePlus Nord. V pomerne krátkom čase majiteľom prináša ďalšiu softvérovú aktualizáciu s viacerými zaujímavými úpravami a zlepšeniami.

Ako informuje portál AndroidCentral, výrobca v tých dňoch začal s distribúciou aktualizácie na OxygenOS 10.5.7. V tomto prípade je zaujímavé aj to, že hoci novinka prichádza začiatkom septembra, pre OnePlus Nord ešte stále neboli dodané najnovšie bezpečnostné záplaty.

Ako posledné sa k majiteľom dostali opravy ešte z júla 2020, a tak je OnePlus v sklze. Konkurenčné značky ako napríklad Samsung pritom svojim zákazníkom začali dodávať už čerstvú, septembrovú, dávku opráv.

Softvérová aktualizácia s OxygenOS 10.5.7 je podľa dostupných informácií nateraz dostupná len menšiemu okruhu používateľov, no všeobecné očakávanie je také, že tento stav sa počas najbližších dní zmení k lepšiemu. Na rad má prísť aj európska distribúcia.

Aktualizácia bola čerstvo uvoľnená, preto ide o celkom prirodzený stav. Distribúcia prebieha klasickým mechanizmom – OTA.

Čo prináša OxygenOS 10.5.7?

Najnovšia softvérová aktualizácia podľa oficiálneho prehľadu zmien prináša všeobecné vylepšenia v oblasti spotreby energie. V preklade by to malo znamenať asi toľko, že majitelia OnePlus Nord by na svojom kúsku mali zaznamenať o niečo vyššiu výdrž. Aké veľké zlepšenie máme očakávať spoločnosť nešpecifikuje.

Dvojice zaujímavých úprav sa dočkali aj fotoaparáty. V prípade toho predného bola vylepšená optická stabilizácia pri natáčaní 4K videí pri 60 fps. Pre makro snímač mala byť zlepšená kvalita zhotovených záberov. Konkrétne by mali byť ostrejšie.

OnePlus uvádza, že aktualizácia zvyšuje stabilitu hlasových hovorov aj Bluetooth pripojení. Aby toho nebolo málo, pozornosť sa ušla aj displeju. V tomto prípade sa spomína všeobecné zlepšenie kalibrácie.

Čo presne sa pod týmto vágnym termínom ukrýva nie je celkom jasné. Majitelia modelov OnePlus Nord sa pred časom sťažovali na problémy s displejom, ktorý mal pri nízkom nastavení javu prapodivné zafarbenie. Je tak možné, že aktualizácia dodatočnými úpravami reaguje práve na túto skutočnosť.

Náš tip
Recenzia OnePlus Nord: Aj stredná trieda môže byť rýchla
7.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+