MojAndroid

Až do tohto momentu bol smartfón OnePlus Nord 2 5G len predmetom špekulácií a dohadov, ak teda nerátame do úvahy nechcený únik priamo na webovú stránku spoločnosti.

Už predtým sme počuli, že pripravovaná novinka výrobcu OnePlus by mohla byť úplne prvým telefónom s procesorom z dielne firmy MediaTek. Stane sa tak aj naozaj. Nové a dôveryhodnejšie informácie o pripravovanom telefóne OnePlus Nord 2 5G sme teraz čerpali z webu Android Police.

Náš tip
OnePlus aplikáciám umelo obmedzuje prístup k plnému výkonu telefónu

OnePlus Nord 2 5G prinesie čipset MediaTek, ktorý je nabitý umelou inteligenciou

O pripravovanom zariadení, pochádzajúceho z radu Nord už niečo vieme. Reč je o smartfóne OnePlus Nord 2 5G. Ten prinesie čipset Dimensity 1200-AI z dielne spoločnosti MediaTek. Procesor sa vyznačuje rôznymi technológiami, spojenými s umelou inteligenciou (AI). Veď je to jasné už z jeho názvu.

Ide o vylepšený a doslova inteligentnejší variant čipu Dimensity 1200. Okrem iného zabezpečí aj lepšie spracovanie snímaných fotografií, krajšie zobrazovanie obsahu na displeji a skvelý zážitok z hrania mobilných hier. V krátkosti, fotoaparáty novinky budú schopné rozpoznať 22 scén a následne obraz optimalizovať.

OnePlus Nord 2 5G
Foto: OnePlus

Farby budú vyzerať lepšie, tak ako aj kontrast či zábery, zhotovované za zhoršených svetelných podmienok. Pokiaľ ide o nahrávanie videa, poteší, že OnePlus Nord 2 5G je schopný nahrávať HDR video. Pocvháliť sa môže aj technológiou DOL-HDR (Digital Overlap High Dynamic Range), ktorá zabezpečí ešte lepšie vyzerajúce videoklipy.

Dizajn, ktorý už poznáme z viacerých smartfónov, pochádzajúcich z modelového radu Nord

Po stránke dizajnu ide o bežne vyzerajúci mobilný telefón z modelového radu Nord. Funkcia Smart Ambient Display dokáže adaptívne meniť jas obrazovky, v závislosti od rôznych špecifických podmienok. Očakávať môžete aj vyššie snímkové frekvencie počas hrania špecifických hier.

OnePlus Nord 2 5G
Takto bude zrejme vyzerať pripravovaná novinka z dielne OnePlus | Foto: Android Police

Okrem adaptívnej zmeny obnovovacej frekvencie displeja, nízkej latencii, zlepšenému odvádzaniu tepla a efektívnej spotreby energie z batérie ide o cenovo dostupný telefón, vhodný aj pre hráčov mobilných hier. Tešiť sa teda môžeme na rôzne zaujímavosti, ktoré zatiaľ neodhalený Nord 2 5G vďaka implementácii procesoru MediaTek Dimensity 1200-AI prinesie.

OnePlus Nord


Viac informácii žiaľ o zatiaľ modeli nemáme, no očakávame, že už onedlho sa dočkáme oficiálnych údajov zo strany samotného výrobcu. Po oficiálnom ukázaní smartfónu svetu vás budeme o novinke informovať aj na našom webe.

Náš tip
OnePlus aplikáciám umelo obmedzuje prístup k plnému výkonu telefónu

7.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+