MojAndroid

Populárna čínska značka OnePlus síce na prebiehajúcom veľtrhu CES 2020 v Las Vegas nepredstavila žiadne nové zariadenie, ale zaujala verejnosť konceptom OnePlus Concept One. Portál XDA-developers vysvetlil, čo je jeho podstatou a aký má pre smartfóny zmysel.

Koža, hliník a zlato

Koncept má rovnaké špecifikácie ako prémiový smartfón OnePlus 7T Pro McLaren Edition. Líši sa ale pozmeneným dizajnom a hlavne fotoaparátom, ktorý prezentuje novú technológiu. Zmena dizajnu spočíva v oranžovom prešívanom koženom tele, ktoré odkazuje na štýlovú farbu pretekárskych automobilov značky McLaren. Okrem kože umocňuje luxus špeciálny hliník čiernej farby a prvky z 24-karátového zlata. Koža na zadnej strane je rozdelená na dve polovice. Medzi nimi sa nachádza najpodstatnejšia časť konceptu, neviditeľný fotoaparát.

Neviditeľný fotoaparát vyzerá efektne a nahrádza neutrálny filter

Neviditeľnosť fotoaparátu spočíva v tom, že ho nekryje klasické sklo, ale 0,05-milimetrové elektrochromické sklo. To je spojené z každej strany dvomi vodivými vrstvami oxidu india a cínu (ITO) a 0,15-milimetrovými vonkajšími sklami. Vodivé vrstvy zabezpečujú elektronické ovládanie zatemňovania. Vďaka tomu v priebehu 0,7 sekundy fotoaparát splynie so zvyšnou čiernou zadnou časťou smartfónu. Vyzerá to nielen efektne, ale to má i užitočnú funkciu. Nahrádza totiž neutrálny filter známy z profesionálnych fotoaparátov. Ten znižuje svetelnosť scény pri fotení príliš svetlých scén. Kedy táto technológia opustí fázu konceptu a uvidíme ju v reálnych smartfónoch zatiaľ OnePlus neoznámil.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 Lite vs Samsung Galaxy Note 10 | Porovnanie

 

9.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+