MojAndroid

Čínska spoločnosť OnePlus predstavila svoj nový smartfón OnePlus 11 spolu s bluetooth slúchadlami OnePlus Buds Pro 2. Nadväzujú na svojho predchodcu, Buds Pro, no dostali pár vylepšení a úprav, informuje Gizmochina.

Špecifikácie OnePlus Buds Pro 2

Výzorom sa od svojho predchodcu výraznejšie nelíšia. Čo sa týka špecifikácií, prichádzajú prvýkrát s vylepšeným zvukom s názvom Dynaudio tuning. TWS slúchadlá dostali dva meniče, jeden 11 mm a druhý 6 mm.

one plus pro 2
OnePlus Buds Pro 2 | Zdroj: OnePlus

Jedným s najväčších zlepšení prichádza v podobe pridania Dolby Atmos Spatial audio, čo používateľom posunie hudobný či filmový zážitok na úplne iný level. Pre energeticky nenáročné pripojenie k ostatným zariadeniam využívajú dnes už štandardný Bluetooth 5.2. Podporujú funkciu duálneho pripojenia, čo znamená že k slúchadlám viete pripojiť až dve zariadenia naraz.

Ako býva zvykom pri prémiovejších bezdrôtových slúchadlách, aj tu nájdeme aktívne potlačenie hluku z okolia (ANC). Ten dokáže potlačiť hluk až do výšky 48 dB, čo je nadpriemer vo svojej triede. Taktiež disponujú aj ultraširokopásmovým rušením vo výške 4 000 Hz, čo znamená nie len ručenie mierneho hluku, no poradiť by si mali aj s hlučnou triedou či veľkým davom.

oneplus buds pro 2
Slúchadlá majú odozvu 54 ms | Zdroj: OnePlus

Pre fanúšikov gamingu prichádzajú aj s funkciou nízkej latencie, na úrovni 54 ms, čo je veľmi dobrý výsledok pre bluetooth slúchadlá. Podporujú ovládanie dotykom a aj super rýchle párovanie so zariadeniami bežiacimi na ColorOS.

S vypnutým potlačením okolitého hluku vydržia slúchadlá až 9 hodín na jedno nabitie, a až 39 hodín spolu s nabíjacím puzdrom. Pri zapnutej funkcii ANC je ich výdrž na úrovni 6 hodín a 25 hodín spolu s krabičkou.

Cena OnePlus Buds Pro 2

Slúchadlá od OnePlus boli zatiaľ predstavené len v Číne, no onedlho budú predstavené a dorazia aj na náš trh. V Ázii sa začínajú predávať od 9. januára, globálny predaj je stanovený na 7. februára.

Cenu slúchadiel zatiaľ nepoznáme, môžeme ju len odhadovať. V Číne boli predstavené s uvádzacou cenou vo výške 899 jüanov, čo predstavuje 123 €. Predpokladá sa, že na Európsky trh prídu v cene okolo 140 €.

Náš tip
Prostredníctvom Google Home mohli odpočúvať aj vás

4.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+